Bachata sensual

Bachata sensual je pomerne nový štýl bachaty, ktorý vo svete nabral na popularite hlavne v ostatných 10 - 15 rokoch. Pochádza z južného Španielska a za vývojom stoja tanečníci z mesta Cádiz, Sevilla a Malaga.

Bachata sensual používa 8 dobový základný krok, rovnako ako dominikánska bachata. Vychádza z tradičnej bachaty, avšak prešla väščím vývojom, každý tanečník do nej vkladá svoje prvky. Môže byť zmesou hip hopu, akrobatických dvíhačiek, tango krokov a pod., dokonca sa v nej môžu objaviť u žien pohyby brucha podobné belly dance-u. Technicky sa v bachate sensual tanečníci zameriavajú viac na pohyby tela a izolácie. Aj u bachaty sensual platí, že pohyby žien usmerňujú muži, avšak je to obvykle partnerka, ktorá v tomto zmyselnom tanci viac žiari.

Základnými prvkami sú vlny celého tela, hlboké záklony, izolácie, krúživé pohyby, výrazný styling rúk.
Nie je ničím neobvyklým, že partnerská bachata sensual sa tancuje v až hriešnej blízkosti partnerov, preto je vždy veľmi potrebné si toto uvedomiť skôr, ako začnete tancovať s cudzým partnerom, pretože vás jeho blízkosť môže prekvapiť..
Aj tu platia však isté hranice. Partner by sa NEMAL svojimi rukami nemiestne dotýkať partnerky. Typické je, že partner uchopí ruky partnerky a tie vedie popri jej tele, čo má pôsobiť veľmi zmyselne, avšak stále nie, nazvime to, nevkusne; pretože stále to má byť predovšetkým o tanci 🙂 Bachata sensual sa môže tancovať v páre, ako aj samostatne. Ak sa chcete prihlásiť na hodiny bachaty sensual, ideálny pre vás bude kurz ladies latino styling. Na hodinu bachaty sa oblečte vždy pohodlne, aby ste sa cítili pekne a príťažlivo. Ako obuv odporúčam zvoliť tenisky alebo tanečné topánky.