CHA-CHA

Cha - cha rytmus tak ako ho poznáme dnes má teda svoje korene v rituálnych tancoch západnej Indie. Neskôr si ľudia vytvorili tanec cha-cha, ktorý je akým si spojením mamba a swingu.

Za zrodom tanca cha cha stojí doslova magická história. Na ostrovoch západnej Indie rastú rastliny, ktoré produkujú semienka známe ako cha-cha. Z týchto semienok domáci vyrábajú malú hrkálku, ktorá tiež nesie názov cha-cha. Tento nástroj má špecifický zvuk, a používal sa ako sprievodný metronóm na udávanie rytmu v náboženských obradoch, a to tak v hudbe ako aj v rituálnom tanci.

Približne v roku 1953 začal istý kubánsky orchester zvaný AMERICA používať synkopovaný cha-cha rytmus. Znelo to ako hudba blízka mambu, tak kubánsky tanečníci začali do rytmu používať 3-jité zvlnenie bokov. Postupne sa to zmenilo na 3-jitý krok a... zrodila sa CHA CHA 🙂 V Amerike sa v 60. rokoch ľuďom tak cha cha páčila, že sa stala najobľúbenejším tancom.

Cha cha je aj dnes považovaná za jeden z najpopulárnejších latinsko amerických tancov v USA. Tempovo je cha cha rýchla, energická, počíta sa na 4 doby, a teda 1 - 2 - 3 - CHA - CHA. Choreograficky používa často ostré kroky a styling, na tvári tanečníkov sa strieda úsmev a dravosť. Technicky sa tancuje pomerne náročne. Boky tanečníkov sú uvoľnené, aby bola uvoľnená pánva a kolená. Horná časť tela sa počas tanca posúva cez podpornú nohu. Najprv sa robí pohyb chodila, až tak tela.

Ak sa chcete naučiť tancovať cha chu, prihláste sa na súkromné hodiny tanca.