Ideálne nápoje pre tanečníkov po hodine tanca

Zima sa nám pomaly presúva do druhej polovice, začali sme nový rok, snažíme sa vniesť do nášho života zmenu a nový nádych. Je preto načase zobudiť sa zo zimného spánku a začať pripravovať svoje telo rozkvitnúť spolu s jarnou prírodou. Kľúčom môže byť práve hydratácia, na ktorú často v chladnom počasí zabúdame. S chutnými nápojmi nám to pôjde určite ľahšie. Prinášam vám zopár svojich overených tipov na nápoje ideálne (nie len) pre tanečníkov, ktoré odporúčam po hodine tanca. Pomôžu vám naštartovať, doplniť tekutiny, a to všetko bez veľkého množstva kalórií. 

VODA S CITRÓNOM & FANTÁZIOU

Citrón je skvelý ak potrebujete urobiť niečo pre vaše trávenie, ktoré ste si zaťažili tradičnými zimnými jedlami. Ak sa chcete zároveň vnútorne trochu ohriať, neváhajte do vody pridať trochu kajenského korenia. Ak vás citrónová voda veľmi nebaví, vyskúšajte tento recept:

1 džbán čistej vody

1/2 šálky bobuľového ovocia (napr. čučoriedky)

4-5 čerstvých jahôd (pokrájaných na plátky) alebo malín

1/4 citróna (umytého a pokrájaného na plátky)

1 plátok grepu

mäta alebo iná obľúbená bylinka (harmanček, levanduľa, materina dúška,,)

Všetko dáme do džbánu s vodou a premiešame lyžicou. Vodu môžeme po vypití do džbánu doplniť aj viackrát za 1 deň.

DŽÚS ŠTARTÉR

Vyškúšajte si urobiť džús odšťavením v odšťavovači na nasledujúce spôsoby. Odporúčam piť ovocné džúsy len 1-2x do týždňa, džúsy na zeleninovej báze môžete piť aj častejšie. Tieto džúsy si radím dopriať svojmu telu napr. po hodine Ladies latino styling

  • GREEN FRIEND

4 mrkvy, 4 listy čerstvého špenátu, 1 petržlen, trochu zeleru

  • GINGER TOUCH

1 jablko, 2 mrkvy, plátok zeleru, jeden plátok zázvoru

  • CITRUS KISS

1 pomaranč, 1/4 citrónu, 1/2 červeného alebo bieleho grepu

  • CARROT LOVE

3 mrkvy, 1/2 červenej repy, 1/2 uhorky

  • ČISTIČ PEČENE

2 jablká, 1/4 grapu, 1 hrsť hrozna, 1/4 citróna, 1/2 repy

  • SURPRISE

1 zrelá veľká paradajka, 2 mrkvy, 1 plátok zeleru, 1/2 uhorky, 3 lístky špenátu

KOKOSOVÁ VODA /KOKOSOVÉ MLIEKO 

Tento nápoj si získal veľkú obľubu u tanečníkov hlavne v zahraničí. Kokosové mlieko mám veľmi rada aj ja. Obsahuje veľa draslíka, takže pomôže svalom krásne po tréningu zregenerovať. Pozor si dajte na ochutené verzie, pretože svojmu telu uštedríte porciu zbytočného cukru.

BIELY ČAJ

V porovnaní so zeleným čajom obsahuje menej kofeínu a chuťou je tiež jemnejší. Dopriať si ho teda môžete ideálne po tanečnom tréningu poobede a nemali by ste mať žiadny problém so spánkom v noci. V porovnaní so zeleným a čiernym čajom vás menej odvodní. Biely čaj je vhodný aj ako nápoj ku online hodinám tanca.

MANDĽOVÉ MLIEKO

Toto mlieko je ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí majú intoleranciu na bežné kravské mlieko. Napr. ja pozorujem pri zvýšenom pití kravského mlieka horšiu pleť. Mandľové mlieko obsahujú prospešné látky, je dobrým zdrojom bielkovín, vlákniny a antioxidantov. Mandľové mlieko je pre svoj vysoký podiel mononenasýtených mastných kyselín fajn voľbou pre tanečníkov, ktorí si potrebujú strážiť hmotnosť alebo napr. držia diétu. Odporúčam ho napr. po hodinách svadobného tanca.

Pevne verím, že bol tento článok pre vás užitočný. Napísala som ho s lásky k vám - tanečníkom, pretože sa ma veľa ľudí pýta, aké nápoje je vhodné piť po hodine tanca. Budem veľmi rada, ak niektorý z receptov vyskúšate a ak mi dáte vedieť, ako vám chutil. Teším sa na vás na hodinách tanca aj v roku 2023.