Nové svadobné trendy priamo z BARCELONY

Svet svadobnej módy sa neustále vyvíja a hýbe vpred k novým trendom každý rok. Medzinárodná výstava v Barcelone je svetovou promenádou tvorby rôznych umelcov. Zástupcovia zvučných značiek svadobných šiat, oblekov, topánok, doplnkov, či spodného prádla sa vždy tešia z opätovného stretnutia v meste, ktoré je zážitkom a domovom umenia. V tomto článku vám prinášam svoje dojmy, nové trendy a pocit, ktorý som mala z Barcelona Bridal Fashion Week 2022. 

Čím viac, tým lepšie

Poriadne nariasené sukne sú trendom vo svadobnej móde pre túto aj ďalšiu sezónu. Na prvý pohľad tieto šaty vyzerajú ľahké, akoby vážili len zopár gramov. Opak je často pravdou. Šaty v tomto štýle návrhári vytvárajú nielen pre nevesty, ale aj pre družičky a dámy na rôzne príležitosti. Veľmi podobný štýl nosia už niekoľko mesiacov hviezdy na červom koberci. Tento štýl šiat do našich salónov ešte nedorazil a myslím, že mu u nás slovenské nevesty budú dlho prichádzať na chuť. Naše nevesty vnímam skôr konzervatívne, s novými trendami sa stotožňujú podstatne dlhšie.

Všade to kvitne a trbliece sa

Extravagantné prvky ako veľké kvety alebo perie? Pre módnych návrhárov samozrejmosť, pre sezónu 2022 a 2023 ide skôr o novinku. Na výstave som sa mala možnosť osobne porozprávať so zástupcami značiek, ktoré sú vo svete svadobných šiat skutočnou špičkou.

Medzi návrhármi koluje názor "už dosť bolo skrývania sa kvôli pandémii, poďme zažiariť"! A v tomto duchu tvoria aj nové kolekcie svadobných, večerných a spoločenských šiat. Aby sme mohli skutočne vyčnievať z davu, staviť by sme mali na výrazné extravagantné prvky. Veľké kvety, výrazné aplikácie, pierka, zdobenie šiat po celej ich dĺžke. Platí: čím viac, tým lepšie. Čo si myslíte o tomto trende? Mne sa veľmi páči.

Stánkov s výrazne zdobenými svadobnými šatami bolo v Barcelone na výstave veľa. Tradične, najvýraznejšie zdobené šaty mali svadobné domy pochádzajúce z Turecka, Rumunska a USA. V stánkoch Talianov a Francúzov sme sa stratávali s jednoduchšími svadobnými šatami, aj keď ani tu nechýbalo držanie kroku so súčasne nastavenými trendami pre novú svadobnú sezónu.

Medzi ďalšie novinky v tvorbe módnych návrhárov pre rok 2022-2023 patria:

 • výrazné, či dlhé rukávy až po zem slúžiace ako vlečka
 • rukávy z tzv. štrasov
 • extravagantné prvky na šatách ako mohutné volány, perie, kvety
 • rôzne prehozy na šatách
 • návrhári tiež uprednostňujú svadobné šaty padavé pred šatami s kruhovou spodnicou
 • dvojdielne šaty pozostávajúce z crop-topu a objemnej sukne, mini šaty
 • nohavicové kostýmy sú róbou, po ktorej siahajú už dlhšie extravagantné nevesty
 • svoje miesto si našli tiež farbené a čierne svadobné šaty
 • svadobné šaty priehľadné, čiže nevesta zakryje len to najnutnejšie
 • kamienkové kabelky, korunky, diadémy

Svadobné topánky a pánske obleky s dávkou fantázie

Prešla som si pre zaujímavosť aj stánky so svadobnou módou pre pánov. Tradičným čiernym oblekom asi čochvíľa na nejaký čas odzvoní. Návrhári odporúčajú farebné obleky, pričom sa neboja vzorov a rôznych výrazných prvkov na košeli, gombíkoch, nohaviciach. Výraznejšie manžetové gombíky sa stávajú šperkom pánov aj v roku 2022-2023. Zaujímavým doplnkom môžu byť napr. farebné pánske topánky.

Ja ako milovníčka svadobných topánok som sa zaujímala samozrejme aj o trendy v tejto oblasti. Výrazné topánky, kamienky, pierka, farebné kombinácie, to všetko je trendom pre svadobnú obuv pre budúce nevesty a určite sa aj ja snažím priniesť tieto in-kúsky na náš slovenský svadobný trh. Taliani chcú dámy posunúť do výšin, čo vyjadrujú vysokými podpätkami. Ihličky striedajú v sezóne 2022-2023 podpätky mierne rozšírené, typické pre tanečné topánky, ktoré môžete nájst aj v mojom eshope.

Tak čo poviete na módu 2022-2023? Páči sa vám? Napíšte mi info@ucitelkatanca.sk, prípadne mi pošlite Vašu fotku ako vnímate svadobnú módu vy.

TIP: Milé nevesty a dámy. Ak hľadáte svadobné alebo spoločenské šaty, ktoré držia krok so súčasnou módou. Šaty, ktoré sú iné ako tie, ktoré sa nosili u nás pred 10 rokmi. Šaty v ktorých sa budete cítiť ako hviezda a vaše kamarátky na svadbe budú o vás hovoriť ako o prekrásnej žene - neveste, ktorá určite vie, čo sa nosí, odporúčam vám svadobný salón WEDDING HOUSE v Košiciach! Nájdete tam presne "tie" šaty.

1 komentár k “Nové svadobné trendy priamo z BARCELONY”

 1. Spätné upozornenie: Bulletin 2022 - Učiteľka tanca

Nie je možné pridávať komentáre.