Tajomstvo pohodlnosti tanečných topánok: Dôležitá je podrážka a vnútorná stielka

Uvažujete, že si kúpite tanečné topánky, ale celkom nerozumiete ich výhodám oproti bežným topánkam? V tomto článku si vysvetlíme, v čom presne sú tanečné topánky lepšie pre vaše chodidlá a bližšie si popíšeme ich špeciálnu vnútornú stielku a podrážku. 

Kvalitné a "pravé" tanečné topánky spoznáte ihneď podľa špeciálne upravenej podrážky. Obvykle je vyrobená z brúsenej kože, ktorá je pomerne ľahko ohybná. Táto podrážka sa lepí na spodnú stranu tanečných topánok a úplne nahrádza bežnú pevnú obuvnícku gumu. Podrážka z brúsenej kože počas tancovania doslova tancuje s vami. Vďaka tejto podrážke môžete chodidlo ohýbať a vytáčať do rôznych smerov a váš pohyb topánka nijak nebrzdí. Ďalším benefitom pre vaše chodidlo bude, že v ňom môže krv pulzovať správne celý čas, chodidlo nebude opúchať, bolieť, ani sa na ňom nebudú vytvárať pľuzgiere.

Veľmi dôležitá je vnútorna stielka tanečných topánok. Vyhotovená by mala byť z priedušného materiálu. Zároveň má vedieť pohltiť pot vašich nôh (TIP: nezabudnite po každom tancovaní nechať tanečné topánky voľne vyvetrať, vysušiť). Stielka tanečných topánok má byť mäkká, pohodlná, s až elastickým dizajnom.

Časť v oblasti päty je tiež hodná pozornosti. Práve v tejto časti býva umiestnený špeciálny vankúšik z pamäťovej peny, ktorý je nie len príjemný na dotyk, ale pomáha, aby bolo chodidlo ako v bavlnke.

Na trhu je dnes množstvo tanečných topánok rôznych značiek. Všímajte si ale pri svojich vybraných tanečných topánkach aj prednú došľapovú časť chodidla. V tomto mieste topánky sa umiestňuje ďalší špeciálne nadizajnovaný vankúšik z pamäťovej peny, ktorý pomáha efektívne tlmiť nárazy metatarzálnych kostičiek o podlahu. Správne umiestnené penové vankúšiky a správny dizajn vnútornej stielky tanečných topánok poskytne podporu klenby vášho chodidla, ochráni vaše nohy počas tancovania a udržíte si chodidlá krásne a zdravé.

Hlavné benefity vnútornej stielky tanečných topánok

Ak by sme mali teda zhrnúť všetky benefity vnútornej stielky tanečných topánok, tak by to boli určite tieto:

  • presúva sa hmotnosť z prednej časti chodidla
  • odľahčuje sa špička chodidla
  • klenba je správne podopieraná
  • znižuje sa tlak na špičku
  • zlepšuje sa držanie tela a stabilita (nie len) počas tancovania
  • predĺži sa pohodlie pri nosení

Kvalitná tanečná obuv je navrhovaná prioritne pre tanečníkov/profesionálov, ktorí v nej majú stráviť podstatne viac času, ako tanečník/amatér počas jedného tancovania na kurze, plese alebo svadbe. Práve to je dôvod, prečo týmto topánkam môžete dôverovať. Pretože sú pripravené na to, aby sa starali o vaše pohodlie hodiny a hodiny a hodiny...