Aký tanečník ste podľa znamenia? Čo hovoria hviezdy?

Kto je podľa zverokruhu predurčený stať sa najlepším tanečníkom? Existuje skutočne súvislosť medzi znamením, v ktorom sme sa narodili a našimi predpokladmi pre tancovanie? Či už na znamenia zverokruhu veríte, alebo patríte skôr do skupiny ľudí, ktorí to považujú za hlúposť, jedna vec je jasná. Máme v sebe určité predpoklady, ktoré sme dostali do vienka práve v deň keď sme sa narodili. Zistite tie svoje. 

Baran (21. 3. – 20. 4.)

Baran je doslova parketový lev a nesmie na ňom chýbať. Zbožňuje energické tance ako Quickstep, či Jive. Tanečníci v znamení barana sa pohybujú vášnivo, vyžaruje z nich sebavedomie. Veľmi dobre im charakterovo pristane napríklad tanec Tango. Nie zriedka vyhrávajú tanečné súťaže, keďže sú súťaživí, odvážni a ambiciózni. Majú radi prekonávať seba a samozrejme všetkých okolo seba. Veľmi často sú v porote, pretože ich prísnemu oku neunikne ani jeden detail.

Býk (21. 4. – 20. 5.)

Tanečný partner/partnerka v znamení býka v sebe ukrýva kombináciu pragmatického myslenia a umeleckého cítenia. Veľmi obľubujú párový tanec, kde sa môžu o svoje emócie podeliť s partnerom/kou. Typickou črtou tanečníkov v znamení býka je, že sú radi vo svojej komfortnej zóne. Ak nevedia tancovať, radi sa to naučia, ale častokrát chcú, aby ich niekto iný prihlásil na kurz tanca, alebo šiel s nimi, čo im dodá veľkú odvahu.

Blíženci (21. 5. – 21. 6.)

Ľudia v znamení blíženca sa vždy snažia objaviť niečo nové všade okolo seba, v sebe, a teda aj v umení a tancovaní. Obvykle sú to práve blíženci, ktorí prichádzajú s novými nápadmi a na hodine majú na inštruktora tanca otázky. Nie je ničím neobvyklým, že na kurze tanca pripadajú iným ľuďom ako „zjav“, sú stredobodom pozornosti celej skupiny a často asistujú inštruktorovi. Veľmi ich teší, ak môžu v choreografii tancovať sólo a všetky oči sú na nich.

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Odvážne a pritom veľmi ladné pohyby sú typické pre tanečníkov v znamení raka. Ak sa zapália pre tanec, obvykle dosahujú skvelé výsledky a obecenstvo ich miluje, pretože sa hýbu krásne a prirodzene, ako voda, ktorá je ich domovom. Črtou, ktorou sú typickí a snažia sa s ňou aj vnútorne bojovať, je obvykle strach a emocionálna citlivosť, čo často ovplyvňuje aj ich výkon. Raci si veľmi často bezdôvodne vnútorne neveria, preto je potrebné aby ich učiteľ chválil za dobrý výkon, posmeľoval ich.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Prirodzená autorita, ktorá vyžaruje z levov sa im nedá odoprieť ani v tancovaní. Tanec s levom je zážitkom pre jeho partnera, ale aj pre publikum. Často používajú pri tanci veľké gestá. Ak sa lev rozhodne tancovať, ide obvykle o pozoruhodný výkon, ktorý nikoho nenechá bez povšimnutia. Veľmi často sú lídrami tanečných skupín a stoja v prednej línii. Pútajú pozornosť, na tanečnom parkete sú neprehliadnuteľní, rovnako ako lev v prírode. Keď "lev" nastúpi na tanečný parket, prišiel tancovať kráľ.

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Srdcom je to perfekcionista, ktorý miluje zdokonaľovať každý, aj ten najmenší pohyb dôslednou a usilovnou prácou. Panna je trochu samoľúba a ak sa cíti vo zvolenom tanečnom štýle dobre, podvedome si myslí, že je najlepšia zo všetkých okolo seba; čo veľmi často býva aj pravda. Obvykle sa vypracujú na neuveriteľných tanečníkov, každý pohyb doťahujú do dokonalosti. Nie je ničím výnimočným, že majú panny od seba alebo svojho tanečného partnera nereálne očakávania. Nezriedka tancujú štandardný tanec, fascinuje ich napr. viedenský valčík, a prakticky všetky technicky náročné tanečné štýly.

Váha (23. 9. – 22. 10.)

Tanečníci v znamení váh sú stelesnením elegancie, harmónie a dokonalej komunikácie s publikom (aj s partnerom). Veľmi často sú obľúbencami inštruktorov na tanečnom kurze. Ladnosť a pomalé precízne vedené pohyby však od váh neočakávajte. V tanci majú radšej skôr energické prvky. To sú tanečníci v znamení váh. Veľmi radi sa váhy oblečú na hodinu tanca extravagantne, obujú si pútavé tanečné topánky. Nie je pre nich ničím neobvyklým sa počas tanca v sekunde hodiť o zem, alebo sa šialene točiť. Hlavne nech môžu dať von zo seba všetku energiu. Páčiť sa im môže zumba, alebo afro tance.

Škorpión (23. 10. – 22. 11.)

Citlivá a umelecká duša je častokrát skrytá práve v tanečníkoch v znamení škorpióna. Vďaka svojej niekedy až magnetickej energii, krásnemu vzhľadu a skutočne pozoruhodnému tanečnému nasadeniu sú na tanečnom parkete neodolateľní. Veľmi často a radi sa púšťajú do tých najťažších tanečných figúr alebo štýlov, kde chcú použiť svoje vynaliezavé myslenie. Majú skvelú pohybovú pamäť. Veľmi dobre im ide napr. akrobacia, hip hop, break dance.

Strelec (23. 11. – 21. 12.)

Strelci dostali do vienka tie najlepšie kombinácie vlastností tanečníkov, a teda pohybovú zdatnosť, kreativitu a veľké plány. Tanečníci v znamení strelca chcú stále viac. Vedieť viac krokov, získať viac ocenení, nabrať viac skúseností. Ich slobodný duch a veselá povaha ich priam predurčuje dosiahnuť v umení, a teda aj v tancovaní veľké veci. Veľmi často sa však stáva, že sa prihlásia na viac krúžkov, ako reálne môžu stihnúť, a teda aj keď sa prihlásia na kurz tanca, neprídu na všetky hodiny. Každopádne sú to skvelí a veľmi učenliví študenti.

Kozorožec (22. 12. – 20. 1.)

Disciplinovaný a snaživý študent-tanečník? Jednoznačne kozorožec. Tanečníci v znamení kozorožca sú veľmi cieľavedomí a ak si zaumienia, že sa stanú majstrom sveta, skôr, či neskôr titul dosiahnu. Trénovať dlho do noci krok, ktorý im nejde? Pre kozorožca je to úplne normálne. Ich negatívnou vlastnosťou je, že len veľmi ťažko vedia prijať kritiku alebo poúčanie, a to aj zo strany učiteľa. Ak si však nájdu učiteľa, ktorého obdivujú, počúvajú ho na slovo.

Vodnár (21. 1. – 19. 2.)

Vodnári sú obvykle veľmi dobrí v tvorbe choreografií. Majú neuveriteľne dobre vyvinutú predstavivosť, dokážu vymyslieť tanečné kombinácie, ktoré by nikomu okrem nich nenapadli. Ich obľúbenými tanečnými štýlmi sú balet alebo latinsko-americké tance, lebo podporujú ich voľné, priam vzdušné nahliadanie na tanec. Veľmi radi robia počas tanca zdvíhačky, skoky do výšky, jednoducho všetko, čo im dáva pocit slobody. Ideálny je pre nich pole dance, vzdušná akrobacia, salsa acrobatika, alebo krasokorčuľovanie.

Ryby (20. 2. – 20. 3.)

Ryby sú považované za najumeleckejšie znamenie zverokruhu. Ich hĺbavosť a schopnosť uniknúť mimo realitu je častokrát nie len fascinujúca, ale aj bežným divákom nepochopená. Niekedy je ťažké porozumieť ich vnímaniu umenia, tanca, či hudby, aj keď je v skutočnosti dokonalé. Veľmi sa hodia pre scénický dramatický tanec alebo belly dance, kde môžu pracovať so svojimi pocitmi a emóciami na maximum. Muži v znamení rýb vedia svoje partnerky počas tanca skvele viesť, ženy sú zas výborné v stylingu celého tela, pretože môžu pustiť svoje emócie aj fantáziu na plné obrátky.

Nech už máte akokoľvek veľký talent pre tanec, najlepšie čo môžete urobiť, je prihlásiť sa na hodiny tanca a pracovať s tým, čo ste dostali do vienka. Budem veľmi rada, ak sa stretneme na kurze tanca.