10 tipov pre perfektný svadobný tanec

Vaša svadba klope na dvere?! Už o pár dní nastane chvíľa, keď Vás DJ vyzve zatancovať novomanželský tanec. A vy odrazu stojíte na tanečnom parkete, vedľa vášho manžela / manželky, pod svetlom reflektorov a celá vaša rodina vrátane všetkých priateľov na vás hľadí plná očakávania, akú choreografiu ste si pre túto chvíľu pripravili. Je čas na váš prvý svadobný tanec!

Naskakujú vám už teraz pri tejto predstave zimomriavky? Už žiadny stres! Práve preto som pre vás na základe dlhoročných skúseností s tréningom začiatočníkov, ale aj skúsenejších tanečníkov, pripravila 10 tipov pre perfektný svadobný tanec!

1) Hudbu vyberajte spoločne

Muži a ženy majú rozdielny vkus. To platí nie len pre módu, ale aj v hudbe. Skúste si nájsť chvíľu a vyberte pieseň pre svadobný tanec spolu. Má vystihovať predsa vás ako pár, a nie len jedného z vás. Trénovanie svadobného tanca tak bude určite príjemnejšie.

2) Zosúlaďte sa ako pár

Je normálne, že v predsvadobnom čase neviete, čo skôr. Aj tak si vyhraďte čas naučiť sa tancovať spolu v páre. Aj keď celé tie roky viete, že váš snúbenec alebo snúbenica nie sú tanečníci a tolerovali ste všetky tie šliapnutia na nohy, keďže sa blíži váš spoločný veľký deň, urobte za týmto hrubú čiaru. Skúste sa tanečne zosúladiť, čím skôr tým lepšie. Ak to nevidíte na žiadny prvý svadobný tanec, absolvujte spolu aspoň jeden kurz tanca. Ak sa váš partner v obklopení veľkej skupiny ľudí necíti dobre, existuje aj súkromný tanečný kurz, kde budete len vy dvaja a váš inštruktor. Váš partner, alebo partnerka možno potrebujú len vysvetliť zopár vecí a stane sa zázrak v podobe normálneho bezbolestného spoločného fungovania na tanečnom parkete.

3) Neodsúvajte svadobný tanec na poslednú chvíľu

Popularita perfektne nacvičeného svadobného tanca už narástla celosvetovo do obrovských rozmerov. Krásny svadobný tanec už môžu mať nacvičený aj úplní začiatočníci. Váš svadobný tanec pritom nemusí trvať 10 minút a nemusíte pred jeho nácvikom absolvovať niekoľko kurzov tanca. Aj tak venujte nácvikom čas a nenechávajte si ho na poslednú chvíľu. Ideálne je začať s tréningom mesiac alebo dva mesiace pred svadbou. Majte na pamäti, že najlepší inštruktori tanca majú počas svadobnej sezóny veľa podobných párov ako ste vy a teda nečakajte, ale prihláste sa na kurz svadobného tanca čím skôr. Aj obyčajný pokojný sľadák s efektnými prvkami sa s pomocou kvalitnej učiteľky tanca môže zmeniť pokojne a bez stresov na pekný romantický svadobný tanec, na ktorý budete s úsmevom spomínať.

4) Tréning robí majstra

… a to nie je heslo len profesionálnych tanečníkov! Požiadajte o pomoc profesionálneho inštruktora tanca, ktorý vás zasvätí do tajov otočiek a figúr, ktoré ste obdivovali doteraz len v TV. Uvidíte, že to nie až také ťažké, ako to vyzerá. Absolvujte súkromné hodiny tanca, ale tým vaša príprava nekončí. Odsuňte doma nábytok a trénujte, trénujte, trénujte. Večery do svadby tak budú pre vás relaxom a hlavne zábavou s dávkou romantiky.

5) Pohodlie na prvom mieste

Tancovať v teniskách a teplákoch je síce príjemné, ale váš svadobný tanec budete v deň D tancovať vo svadobných šatách, vysokých podpätkoch, obleku a elegantných topánkach. Preto už pri výbere šiat a topánok myslite na pohodlie na tanečnom parkete. Dámy, majte na pamäti vedieť si vypnúť vlečku, alebo môcť si pred tancom zložiť závoj. Radím tiež vyhýbať sa 10 cm podpätkom a plaftormám. Páni, pri skúšaní obleku skúste dať hore ruky, alebo urobiť pár tanečných pohybov. Nebude vás potom na perkete čakať nepríjemné prekvapenie.

6) V jednoduchosti je krása

Nie je pravda, že pokiaľ nebudete mať šialene technicky náročný svadobný tanec, nebude dosť pekný. Vedieť štýlovo zatancovať vačík obohatený o pár jednoduchých otočiek pôsobí elegantne a veľmi vkusne. Ste skôr ležérni ľudia, ktorí si chcú prvý svadobný tanec užiť bez stresov, s čo najväčšou dávkou prirodzenosti? SUPER! Vložte do svojho tanca romantiku okorenenú o nejaký ten záklon, točku, jednoduchú figúru a zdvíhačku na záver.. to je to, čo chcú vaši svadobní hostia vidieť. Pohodu a lásku!

7) Využite svoj tanečný potenciál

Patríte jeden z vás, alebo obaja k ľuďom, ktorí milujú tanec a nemajú problém ukázať, čo v nich je? Skúste porozmýšľať nad mixom piesní (postačia aj 2-3 piesne), ktoré spravia z vášho svadobného tanca menšie vystúpenie ? Vašich svadobných hostí určite dostanete do varu a rozprúdite svadobným tancom skvelú zábavu, samozrejme, všetko v rámci určitej dávky elegancie!

8) Zabudnite na stres

Nikto okrem vás dvoch nevie, ako má vaša svadobná choreografia vyzerať. Neobávajte sa chyby. Len buďte v pohode a páni, sebavedomo držte svoju partnerku, pre ktorú to bude znamenať, že sa nemá čoho báť, a všetko zvládnete.

9) Komunikujte s DJ, kameramanom a fotografom

Kameraman, fotograf, DJ.. všetci potrebujú dostať informácie o vašom svadobnom tanci. Pošlite DJ verziu piesne, na ktorú budete tancovať! Nenechajte na šťastie, že si vašu pieseň pre svadobný tanec pozháňa sám. Kameramana a fotografa upozornite, ak máte vo svadobnom tanci časť, ktorú chcete mať zvečnenú.

10) Konfety sú stále IN

Áno, požiadajte niekoho zodpovedného z vašich hostí, aby Vám na záver tanca vystrelil konfety. Je to veľmi čarovná chvíľa, ktorú vám budem ale zbytočne opisovať. Musíte ju zažiť. Ideálne je mať konfety strelené aspoň z dvoch strán..

 

Budem veľmi rada, ak bolo pre vás týchto 10 rád užitočných. Ak ste počas tohto článku dospeli k záveru, že svoj prvý svadobný tanec nechcete nechať na náhodu, bude mi cťou, ak vám budem môcť s jeho nácvikom pomôcť práve ja, vaša učiteľka tanca Michaela WITTNER!