Na čo si dať pozor, aby ste mali úžasný svadobný tanec

Svadobná sezóna 2017 je v plnom prúde. Nacvičujeme s budúcimi manželmi ich svadobné tance, plánujú sa detaily. Preto som sa rozhodla, že vám prezradím pár tipov, na ktoré upozorňujem aj páry, ktoré u mňa nacvičujú svoj svadobný tanec, na čo si dať pozor, aby dopadlo všetko super.

Svadobný tanec je v poslednom čase súčasťou každej svadby. Dá sa povedať, že je to prekvapenie pre vašich hostí, a zároveň nezabudnuteľná spomienka pre mladomanželov. Bohužiaľ, v snahe čo najviac prekvapiť a zaujať sa často aj ja stretávam na svadbách s piesňami, ktoré sú, nazvime to nepodareným pokusom.

1. Ideme na to
Príchod na parket, je veľmi rozhodujúci, pretože hostia zdvihnú zrak od koláčov, prestanú sa rozhliadať a hodnotiť výzdobu a aperitív na stole, prerušia „small talks“ o počasí so spolu sediacim, ktorého možno predtým nikdy nevideli, ale takto vyšiel zasadací poriadok. Prichádza chvíľa pre vás dvoch. DJ vás vyzve prísť na parket, a vám sa rozbúcha srdce, že „A je to tu!“ Preferujem ale príchod bez výraznej hudby, najlepšie za potlesku hostí, ku ktorému by mohol DJ hostí vyzvať. Prípustný je jemný hudobný podmaz, ktorý by ale nemal nijak špeciálne navnadiť vašich hostí, že príde crazy show, ak sa chystáte tancovať na slaďák. Váš príchod od stola na parket má byť ukážkový, je vhodné, aby ste sa vystretli a pôsobili sebavedomo. Rýchle opakovanie choreografie počas príchodu prosím nerobte!

2. Začiatok tanca
Vopred si dohodnite s DJ, kedy má pustiť hudbu. Tiež by ste si mali dopredu stanoviť, kde presne sa v úvode tanca postavíte. Blúdiť po parkete a hľadať krížik na podlahe na poslednú chvíľu neodporúčam. Tiež zabudnite na opravovanie si vlasov či šiat. Je blbé, keď máte pocit, že vám o chvíľu vyskočia prsia z korzetu, ale na to skúste myslieť už pri výbere svadobných šiat milé dámy.

3. Čakáš, čakám, čakáme
Je dobré, ak si aj napriek svadobnému zhonu nájdete chvíľku času a vypočujete si pieseň, ktorú vám DJ počas vášho svadobného tanca pustí. V prípade, ak má pieseň dlhé ticho na začiatku tanca, požiadajte DJ aby ho zo skladby odstránil. Vaši hostia chcú vidieť, ako „idete rovno na vec“ a nie ako stojíte 10-15 sekúnd na parkete a …..čakáte… čakáme… Pozorne si vypočujte aj verziu pesničky, ktorú vám počas svadobného tanca pustí DJ. Určite nechcete, aby sa z vašej piesne napokon vykľul divný mix, alebo zle naspievaná cover verzia.

4. Soundtrack z Titanicu len v pohodlí svojho domova
Veru, sú piesne, ktoré sú krásne a dodnes mi z nich behajú zimomriavky, avšak niektoré už nahlodal zub času, a sú proste OUT. Hovorím o piesňach typu You are so beautiful, Hallelujah, či My heart will go on. Pieseň nemusí byť hneď súčasnou rádiovkou. Pokojne ju môžu poznať aj vaši hostia, veď keď si ju budú pospevovať počas vášho tanca, bude to aj pre vás príjemné. Zvoľte však romantiku, ktorá nie je už „opočúvaná“. Pieseň si vyberajte tak, aby sa hodila osobnostne hlavne ku vám. T.j. ak ste energický pár, ktorý rád lozí po skalách, alebo v piatok vybehne na tanečnú párty, slaďák „bez rytmu“ bude pre vás trápením. Ak ste naopak introverti, a radi večeriate v tichosti pri sviečkach, tak sa pri vašom show dance nebudete cítiť dobre vy, a teda ani vaši hostia.

5. „Nie!“ pre 15 a viac zmixovaných piesní počas 8 minút
Predstavte si svadobný tanec, ktorý začne na známu peknú pomalú pieseň. Máte úsmev na tvári, no skôr, ako ju vaši hostia rozpoznajú, sa zmení. Po 10 sekundách, opäť zmena. A tak zas. A vy meníte tanečný štýl jeden za druhým. Chaos je na svete! Ak ku tomu pridáte choreografiu, kde využívate tzv. „Travoltovu ruku“, či hopsanie na imaginárnom koni na pieseň Cotton eye Joe , dojem neúprosne naďalej klesá. Tiež by ste sa mali vyvarovať prehnane dlhým svadobným choreografiám.
Ak si myslíte, že s výberom piesne pre váš svadobný tanec potrebujete pomôcť, budem veľmi rada, ak ma budete kontaktovať, veľmi rada si k tomu s vami sadnem. Na mojej stránke nájdete okrem iného aj piesne, ktoré boli úspešné počas svadobnej sezóny v roku 2016.
Ak mi zveríte do rúk aj nácvik vášho svadobného tanca, určite budete ďalším spokojným párom 😉