Toto boli hity svadobnej sezóny 2016!

TIP: pozrite si môj pravidelne aktualizovaný zoznam v ktorom nájdete tie najlepšie piesne pre svadobný tanec

Ak patríte k párom, ktoré si chcú svoje ÁNO povedať práve v roku 2017 a dostali ste sa počas svadobných príprav do fázy, kedy riešite otázku prvého manželského tanca, tak nasledujúci hudobný výber je tu práve pre vás.

Pieseň, na ktorú budete tancovať by mala byť srdcovkou práve pre vás dvoch, ale ak hľadáte inšpiráciu, možno ju nájdete v piesňach, ktoré žali úspech na svadbách nie tak dávno, v roku 2016. S každou piesňou sa mi spája pár, ktorý venoval minulý rok niekoľko hodín nácvikom svojho životného tanca. Doteraz s úsmevom spomínam na všetky hodiny, ktoré som mala možnosť odučiť vďaka budúcim manželom, ktorí si vybrali práve mňa za svoju učiteľku tanca, aby na svojej svadbe naozaj zažiarili.

Noc a deň - V nás
Slovenskej skupine Noc a deň sa dostalo pozornosti aj počas svadobnej sezóny 2016. Romantický sľaďák sa na svadbe páčil nie len samotným mladomanželom, ale aj všetkým svadobčanom. Slovenský text je navyše zrozumiteľný pre všetkých pozvaných 🙂 Palec hore!

 

Celine Dion - I believe in you
Táto pieseň je ako stvorená pre prvý svadobný tanec. V roku 2016 mala mimoriadny úspech, pretože si ju pre svoj svadobný tanec vybralo až 7 párov. Niet divu, pretože ju naspievala skutočná majsterka spevu. Veľmi krásna je táto pieseň aj v spolupráci Celine Dion a skupiny Il Divo. Kombinácia, ktorá je predurčená na úspech 🙂

Hriešny tanec - The time of my life (final dance)
Toto bola jedna z tých rýchlejších choreografií, ktoré som mala možnosť nacvičiť minulý rok. Nechýbal ani filmový romantický úvod. Zdvíhačku sme ale trošku zmenili, pre istotu 😉

A good year - Wisdom
Túto pieseň som mala možnosť minulý rok spoznať vďaka Dáške a Matúšovi, ktorí svoj svadobný tanec u mňa vyhrali na svadobnej výstave v roku 2015. Nacvičili si za 3 hodiny naozaj nádherný valčík, ktorý sa im podľa ich slov veľmi vydaril. Pieseň je z filmu A good year. Tanec Dášky a Matúša začínal na hudbu v časti cca 4:40.

Lana del Rey - Young and beautiful
Opäť movie soundtrack, tento krát z filmu Veľký Gatsby. Keď som na poslednej hodine videla výsledok mojej práce, behali mi po rukách zimomriavky.

Bon Jovi - Bed of roses
Pri tejto piesni sa stalo niečo naozaj zaujímavé. Bon Joviho Bed of roses by som pred tým asi neodporúčala ako pieseň vhodnú pre prvý svadobný tanec. Ale potom prišiel pár Zuzka a Kajko, ktorí práve tento song veľmi chceli pre svoju svadobnú choreografiu. Bola to pre mňa skutočná výzva. Kajko a Zuzka boli výnimočne šikovní tanečníci, a tak bol nácvik skutočne rýchly. Keď som videla ich 100% nacvičený tanec na posledných hodinách, keď sme už len dolaďovali detaily, bol to skutočne pôsobivý valčík. Od vtedy mám túto pieseň naozaj rada a odporúčam 🙂

Robo Opatovský - Niečo máš
Jednoduché a pritom tak pekné slová. Príjemná hudba. Choreografia, ktorú sme so Števkou a Marekom v roku 2016 na túto pieseň nacvičili mala šmrnc a zvládli ju skvelo, aj keď boli, čo sa týka tanca, začiatočníci. Pretože kto cvičí, ten sa učí, ten vie!

Sting ft. Bryan Adams & Rob Steward - All for love
Túto pieseň som mala veľmi rada už od kedy ju poznám. Kombinácia zvučných hlasov a krásny text. Nečudo, že aj táto pieseň zaznela na svadbe počas minuloročnej sezóny.

Robo Grigorov - Modlitba lásky
Kto by nepoznal slávnu Modlitbu lásky od Roba Grigorova?! Táto nesmrteľná slovenská klasika je skvelou voľbou včera, dnes, zajtra, o rok..

V roku 2016 sme nacvičovali svadobný tanec aj na tieto piesne

Ed Sheeran - Thinking out loud

Jason Mraz - I won´t give you up

Train - Marry me

Chris Isaak - Can´t help falling in love

Ellie Goulding - Still falling for you

Paľo Habera - Love song

Kryštof - Ty a já

Ďalšie piesne, ktoré boli hitom sezóny 2016 som si ešte nechala v utajení, keďže išlo o rôzne kombinácie známych, aj menej známych piesní z filmov, rozprávok, či piesní známych z rádií. Verím, že vás táto výberovka inšpirovala, milí budúci manželia, milí moji budúci žiaci. Ak by ste si predsa len nevedeli vybrať, budem veľmi rada, ak mi napíšte. Chcem všetkým párom, ktoré som mala možnosť minulý rok učiť, poďakovať za dôveru, ktorú do mňa vložili počas svadobnej sezóny 2016, a už teraz sa veľmi teším na rok 2017 a všetky skvelé páry a hodiny svadobného tanca.