Svadobné topánky, v ktorých sa budete isto cítiť príjemne

V mojom eshope nájdete overené tanečné topánky vhodné pre začínajúce aj pokročilé tanečníčky. Tancu a tanečnej choreografii sa venujem viac ako 18 rokov a za ten čas som nielen ja, ale aj moji žiaci, vystriedali stovky tanečných topánok. Moja práca si vyžaduje kvalitné, extra pohodlné a reprezentatívne tanečné topánky.

svadobné topánky pre nevestu

Svadobné šaty už starostlivo vyskúšané a vybrané sú. Teraz prichádzajú na rad topánky. Ako si ale vybrať topánky, v ktorých vydržíte tancovať až do polnoci? Vaša učiteľka tanca Vám pomôže nie len so svadobným tancom, ale poradí Vám aj ako si vybrať ideálne svadobné tanečné topánky, v ktorých sa budete isto cítiť v najdôležitejší deň Vášho života príjemne.

Vyberáme správnu veľkosť

Vybrať si správnu veľkosť topánok je alfou aj omegou celého problému, avšak boli by ste prekvapené, koľko žien si zvolí nesprávne číslo topánok v nádeji, že ono sa to „poddá“.

TIP (ktorý používali už naše babičky):
Zoberte si čistý papier, položte ho na zem, stúpnite naň bosou nohou a ceruzkou si nohu obkreslie. Pritom si zaznačte čiarkou kde vám končí veľký palec na nohe (ako je necht), kde Vám končí päta, príp. si môžete zaznačiť najširšiu časť nohy (vzdialenosť medzi kostičkou pri veľkom palci a kostičkou pri malíčku) a teraz tieto rozmery zmeráte pravítkom. Dĺžka chodidla v cm Vám prezradí pomocou tabuľky rozmerov, ktoré nájdete pri každom modely tanečných topánok v mojom eshope, ktoré číslo topánok je to Vaše. Šírka nohy Vám zas napovie, či máte voliť topánky pri prstoch voľnejšie alebo užšie.

POZOR! Merajte vždy obe nohy! Platí totiž, že ľudia mávajú jednu nohu väčšiu, druhú menšiu. Rozhodne sa pri kúpe topánok riaďte rozmerom väčšieho chodidla.

Niekedy potrebujem 38, inokedy 39!?

Odpoveďou na túto záhadu je strih topánok, ale tiež časť dňa, kedy topánky skúšate. Experti z American Orthopaedic Foot and Ankle Society prišli na to, že najlepšie je vybrať sa na nákup obuvi večer. ALE večer sa Vám nechce a bolia Vás nohy po celom dni? Tajomstvo úspechu je práve v tom. Po práci a celodenním chodení sú Vaše nôžky opuchnuté, a podľa týchto rozmerov sa majú vyberať topánky, pretože skôr siahnete po topánkach, v ktorých Vám bude ozaj príjemne.

Výška podpätku

Všetci vieme, že počas svadobného dňa chce byť každá nevesta krásna a možno i o niečo vyššia. Je tu však jedna otázka, na ktorú by ste si mali odpovedať s rukou na srdci. Aký typ topánok nosievate bežne? Ak beháte bez problémov na autobus v topánkach na platforme je to iné, ako keď denne nosíte balerínky alebo botasky. Topánky pod dlhými šatami síce nebude nikto skúmať, ale aj tak si vyberte tanečné topánky, ktoré budete mať rada a nebudete ich v deň vašej svadby preklínať. Dnes sú na trhu krásne tanečné topánky s podätkom 7,5 cm, čo ja, ako učiteľka tanca, považujem za veľmi pohodlný podpätok. Hlavné je, aby bola pre Vás chôdza a tanec počas Vašej svadby pôžitkom, nie trestom. Odporúčam vyhýbať sa oblúkom tesným remienkom, podpätkom nepravidelných tvarov apod.

Tvar topánky

Ok je topánka, ktorá Vám sedí na päte, päta sa nesmie pri chôdzi vyzúvať, nesmie Vám do nej nič tlačiť, prsty majú dostatok miesta, nie sú skrčené. Ak v topánke pociťujete mravčenie alebo iné nepríjemné pocity, tak tieto topánky by ste si ku pokladni odniesť nemali.
Dôležité je obuť si obidve topánky, nikdy nie len jednu. Skúste sa vo svojich tanečných topánkach prejsť. Tento pocit pri chôdzi Vám napovie, ako asi sa v topánkach budete cítiť aj neskôr.
Zaujímavé je, že tanečné topánky sa prispôsobia vášmu chodidlu prakticky okamžite, a teda aj keď sú vám mierne tesnejšie pri prvom obutí, tancom sa vaše tanečné topánky trošku roztiahnu. Ak si vyberiete vhodné tanečné topánky na svadbu, nemusí platiť, že ich budete mať obuté len v tento deň. Vaše tanečné topánky budete môcť nosiť aj na kurzy tanca, plesy, večierky. Pozor však na to, že tanečné topánky sú vhodné len do interiéru, a teda na tanečný parket. Čo sa týka materiálov, vsaďte na tie príjemné, priedušné. Zabudnite na syntetiku. Ak si nie ste s nákupom úplne istá, nechajte si to prejsť hlavou.

Takže ešte raz:

  1. Zistite Vašu skutočnú veľkosť.
  2. Zistite, v akom type topánok sa pohybujete najradšej.
  3. Topánky si kupujte výlučne popoludní.
  4. Vždy skúšajte obe topánky.
  5. Skúšajte v topánkach chodiť, buďte k ich výberu ozaj dôsledná.
  6. Prsty v topánke majú mať priestor, päta nemá voľne lietať ani prečnievať. U tanečných svadobných topánok má sadnúť podrážka na chodidlo presne, a pred prstami nemá byť voľné miesto.