TOP 10 piesní pre svadobný tanec

TIP: pozrite si môj pravidelne aktualizovaný zoznam v ktorom nájdete tie najlepšie piesne pre svadobný tanec

S výberom svadobnej piesne nepomáham rada, lebo sa riadim pravidlom, že by to mala byť pieseň, ktorá je typická práve pre Váš vzťah, nemusí pritom byť ani v rebríčku súčasnej hitparády. Možno máte pieseň, pri ktorej ste sa prvýkrát chytili za ruku, dali ste si prvú pusu, alebo ste počas nej ozdobovali Váš prvý vianočný stromček.

Ak ale chcete staviť na obľúbený love - hit roka, mám tu pre Vás pár tipov. Sú to romantické balady známe hlavne z rádií, pri ktorých je možné, že si svadobčania budú pospevovať pri pozeraní na Váš tanečný výkon 🙂

1. Ed Sheeran – Thinking out loud

Táto pieseň je 100% romantickým vyznaním lásky. Je neopočúvateľná a z vlastnej skúseností viem, že ju znesú počúvať aj muži  Čo sa týka svadobnej choreografie, tí menej nároční sa môžu kolísať zo strany na stranu, pre pohybovo zdatnejších môže byť inšpiráciou samotný videoklip k piesni. Obom typom párov však veľmi rada s choreografiou pomôžem.

2. Christina Perri- A thousand years

Staršia pieseň, zožala slávu a znela z rádií hlavne v roku 2015. Ak chcete povedať všetkým, že svoju lásku plánujete mať dlhotrvajúcu minimálne 1000 rokov, tento song to povie za Vás.

3. Maroon 5 – Sugar

Jediné, čo sa k tomuto dá povedať: Táto svadobnou atmosférou nabitá pieseň rozprúdi zábavu na každej svadbe!

4. Jason Derulo – Marry me

Prísľub, že si chcete dať všetko, že sa chcete prebúdzať každé ráno vedľa seba a že láska je to najvzácnejšie, čo máte a budete mať.. Práve o tom je táto krásna pieseň s tematickým názvom „Vezmi si ma!“

5. John Legent – All of me

„Dám Ti všetko najlepšie zo seba a Ty mi dáš všetko najlepšie z Teba..“ Čo môže byť krajšie ako takéto slová v deň D? Navyše pieseň je veľmi melodická a pomalá, takže je vhodná i pre nie príliš tanečne zdatné páriky.

6. Leona Lewis – A moment like this

Moment ako je svadba je neopakovateľný, a možno práve preto si tento song od Leony Lewis ešte stále vyberajú mladomanželia na prvý svadobný tanec. Pieseň zaznela na mnohých svadbách aj v roku 2015.

7. Adam Ďurica - Neľutujem

A do rebríčka Top svadobných piesní sa prebojovala aj slovenská pieseň. Dynamická pieseň „Neľutujem“ je piesňou leta 2015 v SR a možno aj piesňou Vašich romantických zážitkov.

8. Kristína – Navždy

„Navždy, navždy, to chce v láske každý..“- veľmi pekná pieseň v podaní slovenskej speváčky Kristíny je správnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú zachovať vernosť romantike po slovensky. Pieseň nie je opočúvaná a svadobnému tancu dodá šarm.

9. Westlife- You look beautiful in white

Už samotný názov predurčil túto pieseň byť svadobnou. Romantické slová, príjemná melódia a pár jednoduchých otočiek to je recept na mladomanželský tanec, ktorý vženie slzy do očí nie len novomanželom.

10. Michael Jackson – You are not alone

Aký by to bol zoznam najkrajších piesní, keby v ňom chýbal love-song od zosnulého kráľa popu Michaela Jacksona ?! „You are not alone“ nezapadne prachom hádam nikdy a určite ňou na svojej svadbe nič nepokazíte.

Budem rada, ak mi do komentárov pridáte aj svoje obľúbené svadobné piesne 🙂