TOP 5 piesní pre príchod nevesty k oltáru

Blíži sa to! O chvíľku budeš prechádzať  uličkou k svojmu budúcemu manželovi. Prídeš, aby si mu povedala svoje „ÁNO“. Moment, keď prichádzaš k ženíchovi Ty, jeho vyvolená, v žiare svetiel, a on stojí v nemom úžase pri oltári v kostole, alebo pri obradnom stole na úrade, či (v tom netypickejšom, ale čoraz častejšom prípade) pri oddávacom mieste v rozkvitnutej záhrade.

Bude to veľmi krásna chvíľa, Tvoja chvíľa, milá nevesta, tak ju ešte viac umocni výberom tej správnej piesne. Veď každá nevesta túži vo svoj svadobný deň vidieť aspoň malé dojatie u svadobčanov, a predovšetkým u svojho budúceho manžela, nech je to akýkoľvek „tvrďas“! Pripravila som pre vás, milé budúce nevesty výber tých najkrajších piesní pre príchod nevesty k oltáru, ktoré zaručene vženú minimálne jednu slzu do očí každému!

Netypická klasika

Všetci dobre poznáme pieseň Here comes the bride, ktorú obvykle oduševnene hrá organista na začiatku svadby v každom kostole. AVŠAK, nech je táto pieseň akokoľvek typická, mnohým sa už môže zdať opočúvaná.. Mne sa dych zastavil, keď som počula túto  cover verziu od Vincente Avella, ktorý ju celú zahral na piane. Môžem ju len odporúčať, sú v nej ponechané tradičné časti, no je prevzdušnená súčasnosťou, a určite svadobčanov príjemne prekvapí.

Hollywoodsky príchod

Chcete mať svoj vstup do obradnej sály ako z obľúbeného romantického filmu? Odporúčam Pachelbel – Canon in D.  Vo filmoch ale aj počas skutočných amerických svadieb ju často hráva kvarteto. Ja som pre vás našla jemnú cover verziu kombinácie huslí a čela. Pripájam samozrejme link.

 

Novodobá romantika

V súčasnosti sú na hudobnej scéne speváci, ktorí to s romantikou naozaj vedia a ich piesne sú stávka na istotu. Vhodnou voľbou pre príchod každej nevesty je napríklad aj pieseň od John Legend – You & I (Nobody in the world).

Originalita s príbehom

Krásne bude znieť aj pieseň I Choose You od speváčky Ryann Darling, ktorá túto pieseň zložila pre svojho manžela, aby mu ju zaspievala v ich svadobný deň. Romantické, že? Na youtube si ju už vypočulo viac ako 9 miliónov ľudí!

Piano vždy chytí za srdce

Pre príchod nevesty, ktorý vyvolá zimomriavky u svadobčanov, a možno aj nejaké tie slzy, čo si v kútiku duše želá každá nevesta, je veľmi vhodná aj cover verzia pôvodnej piesne One Republic v podaní The Piano Guys.

Stretli ste sa na svadbe s inou krásnou piesňou, ktorá na vás zapôsobila a príchod nevesty príjemne zdramatizovala? Budem rada, ak sa s ňou so mnou podelíte. Nejedna nevesta mi píše s prosbou o radu na pieseň pre svadobný tanec, alebo práve pre príchod do obradnej sály. Napíšte mi, rada poradím aj vám! Veď svadobný deň má byť dokonalý, keďže sa naň tešíme od mala dievčatá, že?!

TIP: Milé budúce nevesty, nezabudnite, že svoj svadobný tanec viete krásne odtancovať aj vďaka pohodlným tanečným topánkam, ktoré zaistia bezpečné a hlave bezbolestné tancovanie.