Ako sa vám zmení život, keď začnete tancovať?

Máme tu nový rok a s ním novoročné predsavzatia, ktoré by sme chceli tentokrát už dodržať, že? Predsavzatia, že budeme žiť zdravšie, viac sa hýbať, obklopíme sa novými ľuďmi, začneme cestovať, zmeníme šatník, začneme myslieť pozitívne a začneme sa mať radi... tu už boli. A všetci vieme, ako dopadli po pár týždňoch; v lepšom prípade po pár mesiacoch. Nie, nehovorím, že ste si vybrali nesprávne predsavzatia, alebo že ste slabí. V tomto článku sa dozviete, ako rýchlo a jednoducho a hlavne s účinkom na celý rok, splníte všetky vyššie uvedené zmeny vo svojom živote, ak si dáte predsavzatie "NAUČÍM SA TANCOVAŤ".

Tanec ovplyvní týchto 8 oblastí vášho života

Pravidelný kurz tanca = pravidelný pohyb

Veľa z nás si dáva za úlohu do nového roka viac sa hýbať a nájsť si nejaký systém, aby sme nezabudli, čo sme si sľúbili. Kurz tanca trvá obvykle niekoľko týždňov. Ide obvykle o pravidelné hodiny, ktoré zvyčajne nevynecháme minimálne preto, lebo sme si ich predplatili, a častokrát to nie je po prepočítaní lacná záležitosť.. Nech ide o akýkoľvek tanečný štýl, vieme sa pri ňom riadne zapotiť. Samozrejme ak počúvame učiteľa alebo učiteľku tanca pozorne a pekne doťahujeme pohyby. Hodina tanca nám spravidla zbehne rýchlejšie ako akákoľvek iná hodina strávená v posilovňovni, či pri behaní. A pozitívny vplyv na naše zdravie má tanec nevyvrátiteľný 🙂 Pravidelné tréningy tanca nás vytiahnu z domu aj keď je sychravo, alebo keď sme mali ťažký deň v práci, čo je super.

Tanec zlepší výkon aj v ďalších športoch

Je naozaj pravda, že tancovať hodinu v kuse (hodina tanca trvá zvyčajne 60 minút) dá zabrať aj našej kondícii, ktorá možno v ostatnom období trošku oslabila, že? Tanec zapája naraz rôzne časti tela. Veľakrát sa na kurzoch tanca stretávam s otázkou: "Ako mám hýbať naraz rukami aj nohami a ešte k tomu tak rýchlo?"

Áno, tanec zlepšuje koordináciu pohybov a obratnosť. Čím rýchlejší a komplikovanejší musíme počas tanca urobiť pohyb, tým je to pre náš mozog väčšia výzva. Netvrdím, začiatky nie sú jednoduché, ale časom si určite všimneme zmeny aj v ostatných druhoch športu. Budeme vládať dlhšie a rýchlejšie behať, na joge udržíme lepšiu rovnováhu.

Zbavíte sa stresu, budete sa viac usmievať

O strese a jeho negatívnom vplyve na naše zdravie sa toho už popísalo veľa. Faktom však je, že žijeme vo svete, kde stresové situácie sú. Čo by ste povedali na to, ak by ste mohli prísť a stres jednoducho vypustiť z tela a hlavy? Kurz tanca je tým správnym miesto. Hudba má blahodárne účinky. Ak je energická, vybijeme zo seba zlosť, ak je romantická, unesie nás do oblakov a zasnívame sa s o tvorenými očami. Presne preto milujem tanec a určite ho odporúčam. Navyše, na hodinách tanca často vznikajú rôzne zábavné situácie, na ktoré mnohí moji žiaci dlho spomínajú vždy s úsmevom na tvári.

Spoznáte nových ľudí, rozšírite okruh priateľov

Nie raz, ani dvakrát sa mi stalo, že na skupinových kurzoch tanca vznikli priateľstvá ľudí, ktorí by sa inak asi nikdy nestretli, a čo je krásne, tieto priateľstvá sú často dlhoročné. Veľmi veľa ľudí je niekedy priam frustrovaných, pretože chodia stále na tie isté miesta (obvykle práca, obchod, v lepšom prípade stretnutie s bývalými spolužiakmi raz za 5-10 rokov). Tí istí ľudia okolo nás môžu znamenať pevné vzťahy plné dôvery. Ale každý nový človek, s ktorým sa dostanete na tú istú vlnovú dĺžku znamená nový vietor do života, nový názor, nový pohľad na vec, nové zaujímavé a častokrát aj motivačné životné príbehy. Kurz tanca, do ktorého sa zahryznete naozaj s plným nasadením Vás prinúti opustiť vašu komfortnú zónu, a nadhodiť tému aj s úplne neznámym človekom. Či už je to v šatni, kde sa prezliekate, v tanečnej sále, alebo ak sa neskôr stretnete s kurzistami v rade pri pokladni.. Rozšírite svoje kruhy, a v konečnom dôsledku môžete nájsť skutočnú spriaznenú dušu, vďaka ktorej budete mať komu zavolať, keď vám bude smutno, alebo vyraziť večer do kina. BTW: O počte šťastných párov, ktoré sa stretli a zaľúbili práve na kurze tanca, a spečatili to napokon svadbou ani nevravím 😛

Môžete začať cestovať

Vďaka tancu spoznáte nie len obrovské množstvo nových ľudí. Môžete zažiť pravú dámsku jazdu, a to aj mimo hraníc SR. V dnešnej dobe je čoraz viac možností cestovať do zahraničia, avšak veľa ľudí jednoducho nemá s kým cestovať, a pred objavovaním neznámych krajín na vlastnú päsť nemá odvahu. Možno (už) nemáte po svojom boku partnera, ktorý by s vami v lete alebo v zime vyrazil na predĺžený víkend alebo na dovolenku. Páčila by sa vám predstava dámskej jazdy, kde sa môžete smiať, zabávať, jesť skvelé jedlo, nakupovať a tancovať koľko vládzete? Presne takéto sú dámske tanečné jazdy, ktorých sa môžete vďaka kurzom tanca zúčastniť, a v konečnom dôsledku vás vídu podstatne lacnejšie ako dovolenka v páre (vďaka zvýhodneným skupinovým zľavám). Ženy majú rozdielne predstavy o trávení voľného času, preto sú dámske tanečné dovolenky skutočne veľmi obľúbené.

Osviežite po rokoch svoj šatník

Šaty, ktoré nosíme, odrážajú naše vnútro a našu momentálnu náladu. Veľmi veľa žien túži zmeniť alebo aspoň oživiť s príchodom nového roka svoj šatník, avšak, častokrát nevedia kde začať. Kurz tanca a nová spoločnosť ľudí zmení nie len váš týždenný režim, ale nenápadne postupne aj váš šatník. Nové tanečné topánky na tréning alebo na tanečnú párty? Nová tanečná sukňa alebo tanečný dress code, ktorý vyhlási trénerka? Alebo len jednoducho sa vám zapáči štýl obliekania niektorej ženy na kurze? Presne toto sú tie správne impulzy, vďaka ktorým siahnete odrazu po nových farbách a strihoch, ktoré by ste možno včera úplne prehliadli. Nové kúsky oblečenia vám pomôžu cítiť sa sexi a sebavedomejšie. Áno, aj o tomto je tanec, získať voľnosť a nový vietor vo svojom živote. Samozrejme, zmena sa nemusí týkať len žien. Na hodinách tanca sa chcú cítiť pohodlne a príťažlivo aj muži 😉

Prestanete sa báť spoločenských udalostí

Ples, večierok, jubileum, svadba, stužková.. naháňajú vám tieto spoločenské udalosti strach, pretože viete, že počas nich príde čas, keď budete musieť ísť na tanečný parket? Skoncujte s touto nočnou morou raz a navždy. Prihláste sa na kurz tanca, a dajte zbohom bolestiam brucha pred odchodom na spoločenskú udalosť. Môžete sa zapísať na skupinový kurz tanca, ale v ponuke je čoraz obľúbenejší individuálny, tzv. súkromný kurz tanca . Na takomto kurze sa blamáže kvôli vašim tanečným nedostatkom nemusíte obávať. Na skupinovom kurze napredujete spolu s vašou kamoškou, alebo partnerom. Na individuálnych hodinách sa inštruktorka tanca venuje len vám. Okamžite odstraňuje chyby, ktoré robíte (možno už celé desaťročia) a pomáha vám budovať vaše tanečné sebavedomie. Vyššie spomenuté spoločenské udalosti v tomto roku už nemusia byť len o jedle a alkohole. Vďaka tancu sa môžete dôstojne zaradiť medzi tú skvele sa zabávajúcu skupinu ľudí na tanečnom parkete, ktorú obdivujete vždy, keď idete na akciu, kde sa tancuje.

... a čo ak už tancovať viem?

Prečítali ste si celý môj článok do konca, ale nenašli ste sa v žiadnom z dôvodov, prečo sa tento rok zapísať na kurz tanca, pretože už tancovať viete? Je to v poriadku. Veľa ľudí už absolvovalo v minulosti hodiny tanca, či už to bol kurz spoločenského tanca, kurz latino tanca, kurz svadobného tanca alebo tzv. venčeky počas strednej školy. A veľmi sa teším, že množstvo ľudí sa tam naučilo tancovať. Avšak, kto má tanec skutočne rád vie, že zdokonaľovania sa v tancovaní nie je nikdy dosť. Na každom kurze tanca sa môžete naučiť niečo nové, vylepšiť si techniku tanca, naučiť sa nové kroky a tanečné figúry. A je tu ešte NIEČO NAVYŠE.. Ak viete tancovať a prihlásite sa aj napriek tomu na tanečný kurz, môžete veľmi ľahko začať v skupine kurzistov vynikať. To vám zvýši vaše sebavedomie. Je to skvelý pocit, keď vás pochváli profesionálny inštruktor tanca, keď vás vezme tancovať váš tanečný učiteľ, aby s vami ukázal ostatným super - ťažkú tanečnú figúru. Alebo keď vám v tanečnom kolektíve kurzistov niekto pochváli vašu tanečnú úroveň. Je to obdobný pocit, ako keď vás váš nadriadený pochváli na porade pred všetkými vašimi kolegami. Alebo ... keď ste ako dieťa ako jediný/á z triedy dostali v škole jednotku.

Tanec milujem, pretože vďaka nemu môžem robiť, čo ma baví. Môžem cestovať, môžem rozdávať radosť ľuďom na mojich kurzoch tanca, a hlavne vidím, ako tanec mení život ľuďom, ktorý mu dali šancu. Budem veľmi rada, ak vás tento môj článok motivoval prihlásiť sa v roku 2020 na hodiny tanca. Ak nakopol vašu odvahu. A samozrejme sa budem nesmierne tešiť, ak mi raz napíšete (alebo poviete osobne), že vám tanec zmenil život.

Prajem vám krásny tanečný rok 2020 ♥