Ako si vybrať ideálne tanečné topánky na kurz tanca

Chystáte sa na kurz tanca, možno prvý tanečný kurz vo svojom živote, a vôbec netušíte, čo si máte obuť? V tomto článku sa dozviete, aké typy tanečných topánok sú vhodné na kurz valčíka, kurz tanga, kurz salsy, či kurz svadobného tanca.

Keď ste na tanečnom tréningu - cítite tú úžasnú hudbu až hlboko vo svojich kostiach, kým tancujete (sama alebo s tanečným partnerom), môžte si byť isté, že sa nikto nepozerá dôkladne na to, čo máte obuté. Avšak nemyslite si, že vaše nohy nebudú cítiť, ak majú obuté niečo, čo na tento kurz tanca nie je vhodné. Práve naopak, dajú vám to veľmi rýchlo vedieť. Ak to s tanečným kurzom myslíte vážne, mali by ste myslieť aj na vhodné tanečné topánky, ktoré vás podržia počas tanca a nezradia vás.

Tanečné topánky na štandardný tanec

Chystáte sa na kurz viedenského valčíka, anglického valsu, quickstepu, slowfoxu? Určite by ste mali zvoliť tanečné topánky s uzatvorenou špičkou, lodičkového strihu. Tanečné topánky na viedenský valčík môžu mať po obvode všitú jemnú gumičku, aby perfetne držali na chodidle. Výstelka topánok musí byť príjemná. Podrážka umožňuje plynulé sklzy po parkete, obvykle je vyrobená z brúsenej kože. Často sú tanečné topánky na valčík, vals, quickstep a slowfox vyrobené z kože, alebo z jej kvalitnej imitácie. Veľmi príjemné je, ak sú tanečné topánky so zapínaním cez členok. Tanečné topánky na valčík, vals, quickstep a slowfox majú podpätok na konci mierne rozšírený, čo vám zabezpečí dokonalú stabilitu.

tanečné topánky na valčík

Tanečné topánky na tango

Láka vás predstava vedieť tancovať vášnivé argentínske tango? Áno, aj na tento tanec majú pre vás výrobcovia tanečných topánok pripravený špeciálny strih, a teda tanečné topánky na kurz tanga, ktoré vám tancovanie tohto emotívneho tanca ešte viac spríjemnia. Tanečné topánky na kurz tanga si môžete zvoliť s otvorenou alebo s uzavretou špičkou. Neodporúčam lodičky, vysoké ihličky, ani naopak botasky. Tanečné topánky na tango majú podrážku tiež z brúsenej kože. Vrchný materiál môže byť satén, alebo koža, resp. jej imitácia. Tanečné topánky na kurz tanga by ste určite nemali zanedbať, pretože ide o dosť náročný, výrazovo veľmi špecifický tanečný štýl, pri ktorom budete mať veľa práce s technikou tanca, a teda trápenie sa v nevhodných topánkach nepripadá do úvahy.

Tanečné topánky na kurz salsy

Chystáte sa na kurz salsy alebo na kurz Ladies latino stylingu? Komu by sa nepáčil tento veselý, temperamentný tanec? Salsa je akousi novodobou kráľovnou na tanečných kurzoch na Slovensku a teší sa obľube žien každého veku už niekoľko rokov. Môžete sa prihlásiť na kurz Salsy Puerto Rico, ktorá je rýchlejšia a bohatšia na otočky; alebo na kurz Kubánskej salsy, ktorá je rytmickejšia a trošku pomalšia. Veľmi obľúbené sú aj kurzy Ruedy - párové tancovanie v kruhu s výmenou partneriek/ partnerov počas tancovania. Tanečné topánky na salsu sú zvyčajne sandálkového typu. Môžete siahnuť po tanečných topánkach so vzorom, krásne vyzerajú aj tanečné topánky zdobené kamienkami, ktoré krásne odrážajú svetlo pri pohybe, alebo po jemnejších tanečných topánkach bez zdobenia. Salsa je energický tanec, ktorý vo vás rozprúdi krv a budete mať odrazu pocit, že tancujete pri mori v ďalekej tropickej krajine. Na vysoké ihličkové podpätky prosím zabudnite.

Tanečné topánky na svadobný tanec

V ostatnom období novomanželia veľmi radi pred svadbou absolvujú aj kurz svadobného tanca. Tento kurz je vhodný pre páry, ktorým sa blíži svadba a nechcú nechať svoj prvý manželský tanec na náhodu. Veď tento deň je vo vašom živote (obvykle) len raz, a chcete aby bol dokonalý od začiatku do konca. Platí teda, že aj na kurz svadobného tanca je potrebné obuť si tie správne tanečné topánky. Na prvý tréning možno postačia aj tenisky, na ďalších hodinách by ste si mali skúšať tancovať v topánkach, ktoré budete mať aj vo svoj svadobný deň. Milé nevesty, odporúčam vám zvážiť tanečné topánky pre nevesty, ktoré vám dovolia pretancovať vlastnú svadbu bez bolesti nôh. Obľúbené sú rôzne strihy, či farby, v závislosti od farby vašich šiat. V ponuke už sú aj tanečné topánky IVORY špeciálne navrhnuté k tomuto odtieňu svadobných šiat. Pre skutočne pohodlné tancovanie odporúčam podpätok 7,5cm (max 8,5cm).