Ako si vybrať pieseň pre svadobný tanec?

Vyberáte si pieseň pre svadobný tanec - romantickú, so skrytým významom len pre vás? Svadobný tanec, na ktorý nikdy nezabudnete, je na dosah! Veľmi rada vám na základe dlhoročných skúseností s tréningom svadobných párov prezradím, ako si vybrať tú správnu pieseň pre svadobný tanec. Pieseň, ktorá umocní moment, keď budete na Vašej svadbe otvárať tanečnú zábavu prvým tancom 🙂

Vybrať si tú dokonalú pieseň pre novomanželský tanec je úplne iné pre každý pár. Niektorí majú pieseň vybranú akoby lúsknutím prstov, pretože vedia, ktorá je "tá naša".

Pre iné páry je to náročnejšie, pretože obľúbených a pamätných piesní majú hneď niekoľko: pri tejto sme sa stretli, pri tejto sme si prvýkrát dali pusu, pri tejto sme spolu prvýkrát tancovali napríklad na kurze tanca, pri tejto ma požiadal o ruku..

Avšak sú aj páry, ktoré svoju pieseň jednoducho nemajú, a navyše majú možno úplne rozdielny vkus. A teda tento článok je tu pre všetkých vás, milí budúci manželia, ktorí stojíte na začiatku výberu a chcete, aby vaša pieseň bola úchvatná nie len pre vašich svadobných hostí, ale hlavne pre vás.

Vyberáme pieseň pre svadobný tanec - KDE ZAČAŤ?

Verte či nie, existuje návod, ktorý vám má pomôcť, ako sa dopracovať k piesni pre prvý svadobný tanec.

Niektoré piesne majú špeciálny význam. Napríklad: pri tejto piesni sa vaše pohľady prvýkrát stretli, aj keď bola miestnosť úplne preplnená ľuďmi.

Niektoré páry, ako som už vyššie spomenula, si volia pieseň, ktorá im pripomína špeciálny moment, a to napr. skvelý koncert, festival, dovolenku, ples, večierok, alebo len možno prechádzku po námestí, kde hrala "táto" pieseň.

Ďalej tu máme páry, ktoré chcú pieseň pre svadobný tanec zladiť s celkovým duchom svadby. A teda, ak máte retro svadbu, vintage svadbu, veľmi decentnú svadbu, alebo svadbu plnú mladých ľudí a priateľov, skúste doladiť pieseň pre novomanželský tanec podľa toho.

Ak ste pár, ktorý má veľmi rád pokojné a romantické chvíle, určite siahnite po slaďáku, v ktorom sa možno tanečne veľa "nenamakáte". O to viac vám bude tento tanec komfortný.

Ste pár, ktorý má spoločného obľúbeného interpreta? Alebo dokonca budete mať tohto interpreta alebo skupinu na svojej svadbe? SKVELÉ! Požiadajte speváka, alebo skupinu, aby Vám obľúbenú pieseň zahrali priamo naživo. Atmosféra bude skutočne neopísateľná, a kroky vám vo svadobných tanečných topánkach  pôjdu už jedna radosť.

 

svadobný tanec viedenský valčík

Chceme, aby nám našu pieseň pre svadobný tanec zahrali naživo

Je veľmi pekné, ak ste si vybrali túto možnosť, avšak POZOR! Skúste zvážiť, či spevák, alebo skupina vedia zahrať vašu pieseň, a či im je štýlovo blízka, resp. či ju zahrať zvládnu. Áno, je pravda, že niektoré skupiny sa každý rok stretávajú s rovnakými (alebo podobnými) požiadavkami, a teda niektoré piesne si zaradili do svojho repertoára hlavne kvôli mladomanželským požiadavkám. Každopádne radím, poraďte sa so svojou skupinou alebo spevákom vopred. Nič nenechávajte na náhodu a určite bude najlepšie, ak poprosíte, aby vám skúsili vašu pieseň nahrať, ako bude cca znieť vo váš svadobný deň. Nechcem týmto uraziť žiadnu hudobnú skupinu ani speváka, ale je možné, že pieseň nemusí znieť podľa vašich predstáv, a počas tancovania by bola skôr pre vás trápením, ako pôžitkom.

Ak sa aj stane, že spevák, alebo hudobná skupina nebudú vedieť zahrať vašu pieseň podľa vašich predstáv, rozhodne svadobnú pieseň meniť nemusíte. Môžete použiť jej oficiálnu nahrávku na USB, CD alebo iPod. Máte v rodine niekoho, kto vie krásne spievať? Môžete ho osloviť, aby vám vašu pieseň pre prvý tanec zaspieval 🙂

Rada Vám pomôžem s výberom piesne pre svadobný tanec

Výučbe a choreografii svadobného tanca sa venujem už niekoľko rokov, a teda mi už ušami prešlo skutočne veľmi veľa piesní. Rozhodla som sa zostaviť katalóg svadobných piesní, kde nájdete piesne v slovenskom, českom jazyku a v anglickom jazyku, valčíky, slaďáky, piesne vhodné do tzv. crazy mixu, či nikdy nestarnúce evergreeny ako aj inštrumentálne skladby, ktoré dokážu vykúzliť nádhernú atmosféru. Ak ani svoj svadobný tanec nechcete nechať na náhodu, budem rada, ak ma budete kontaktovať. 🙂 Taktiež vám, milé nevesty, veľmi rada pomôžem s výberom tanečných svadobných topánok.

Prajem Vám, aby ste mali svadbu dokonalú, podľa predstáv!