Ako vybrať šaty na ples: Vyzerajte božsky

My ženy sa vždy na ples obvzlášť tešíme, lebo je to príležitosť ako si vybrať šaty, šperky, kúpiť si nové topánky a pritom to ospravedlniť tým, že jednoducho chceme vyzerať dobre. Čo dobre! Viac ako dobre. Správne šaty na plese nie len zvýraznia našu krásu a vyčaria obdiv na tvári partnera. Odzrkadlia tiež štýl. S množstvom dostupných možností sa však hľadanie šiat na ples môže zdať náročná úloha. V tomto článku sa budem snažiť poskytnúť niekoľko tipov, aby boli prípravy na ples ľahšie a hlavne aby sme vedeli, kde začať a na čo nezabudnúť.

DRESS CODE

Skôr, ako si začnete vyberať šaty na ples, skúste porozumieť dress codu tejto udalosti. Niektoré plesy sú vyslovene tematické. Na ples s prevažne ľudovou hudbou by sme mali voliť šaty, v ktorých sa nám bude príjemne tancovať. Možno s folklórnym motívom, ľudovou čipkou. Na ples v honosných priestoroch je na mieste siahnuť po dlhšej róbe, pri retro plese sa v spoločnosti ostatných plesajúcich budeme isto cítiť lepšie v niečom pohodlnom s jemným retro nádychom a podobne. Vždy si vopred overte a zamyslite sa nad témou plesu.

POCHOPTE TVAR SVOJHO TELA 

Samozrejme platí, že každá žena je krásna a dokáže na plese vyzerať úchvatne v každom veku. Je ale dôležité podčiarknuť to, na čo sme hrdé. Voľte šaty, ktoré pristanú vám a vašim krivkám, a nie šaty, ktoré pristanú vašej obľúbenej herečke. Či už máte postavu v tvare presýpacích hodín, hrušky, jablka, alebo obdĺžnika, existujú spoločenské šaty na ples aj pre vás. Skúste sa poradiť minimálne s Googlom alebo Pinterestom.

NA FARBE ZÁLEŽÍ

Poznajte dokonale odtieň svojej pleti a vyberte si farbu, ktorá ho pekne doplní. To, aká farba pristane práve vašej pleti, sa môžete skúsiť spýtať v salóne so spoločenskými šatami, alebo možno tiež vašej kozmetičky/vizážistky. Nebojte sa pýtať si radu, pýtať si názory odborníkov z fachu. Takto to predsa robia aj slávne hviezdy a je to jedno z tajomstiev ich krásy.

TKANINA, DĹŽKA, KOMFORT

Plesy sú interiérová záležitosť. Skúste sa vyhýbať šatám, v ktorých sa budete nepríjemne potiť. Ak chcete zvoliť dlhé šaty, je to v poriadku. Vyskúšajte si v nich ale zopár tanečných krokov. Nič vás netlačí? Nič po chvíli nevytŕča? Buďte pri výbere nekompromisné. Pohodlné šaty majú krásne sedieť a ich nosenie vás má tešiť a nie spôsobovať akýkoľvek nepríjemný pocit.

TOPÁNKY K ŠATÁM NA PLES

A na záver veľmi dôležité - správne topánky na ples. Pamätajte si, že ples je tanečná udalosť. To, že vojdete do sály na 12 cm podpätkoch, alebo možno naopak stavíte na nižšie balerínky (možno kvôli svojmu nižšiemu partnerovi) je jedna vec. Hneď ako začne hrať hudba a dostanete chuť tancovať, výber nesprávnych topánok vás dobehne. Vyzúvať sa po hodine tancovania, alebo prezúvať sa do tenisiek je podľa mňa veľmi neelegantné. Určite odporúčam zvážiť naše tanečné topánky na ples Michaela WITTNER. Prezujete sa do nich v sále (alebo v šatni) a budete vyzerať stále očarujúco. A to pohodlie v nich! Krásne farby a strihy, fixované členky, podpätok tak akurát, ľahučké, príjemné ako papučky. Tancovať a baviť sa budete až do rána.

Milé dámy, verím, že bol pre vás tento článok nápomocný. Prajem vám s mojim tímom krásne plesanie!