Kupujete svoje prvé tanečné topánky? Pomôžem Vám.

Kto raz skúsil tanečnú obuv, určite to bude aj jeho ďalšia voľba pri kúpe pohodlných topánok. Ako si ale vybrať správne svoje PRVÉ TANEČNÉ TOPÁNKY? Ako sa orientovať vo veľkostiach, farbách, strihoch, či akú výšku podpätku zvoliť? Odpoveď na túto otázku dávam ja, vaša učiteľka tanca.

Tanec je radosť, zážitok, umelecký aj estetický. Ak tancujeme, chceme sa cítiť krásne, príťažlivo a v neposlednom rade pohodlne. Najťažšie je vybrať si svoje prvé tanečné topánky, pretože každý strih je špecifický a sedí inému typu chodidla. Podľa strihu závisí, či potrebujete väčšie alebo menšie číslo nie len pri vychádzkovej obuvi, ale aj pri tanečných topánkach.

Prvé tanečné topánky

Najprv je potrebné zvážiť aký ste typ osobnosti. Máte rada teplé alebo studené farby? Ste extravagantná, alebo konzervatívna? Aké doplnky najradšej nosíte? Striebro alebo zlato? Strieborné tanečné topánky pristanú k čiernym, bielym, modrým, fialovým, či ružovkastým outfitom ale hlavne ku ženám svetlejšej farby pokožky, ktoré preferujú studené farby. Telová, zlatá, champagne, či perlová zlatá farba sa hodí ku ženám, ktoré preferujú teplejšie farby, radšej nosia zlaté šperky a doplnky, a majú tmavší typ pokožky. Každý model tanečných topánok Michaela WITTNER je možné vyrobiť so zdobením alebo bez, v rôznych farbách, s rôznou výškou podpätku. Vaša fantázia dostáva zelenú!

Každý má iné chodidlo

Najťažšie je vybrať si zvyčajne strih topánok. Ak máte chodidlo so skosenými prstami, kde prevláda najväčší prvý alebo druhý palec, radím voliť topánky mušľového strihu. Pokiaľ máte halux, určite sa vyhnite topánkam s remienkami. Ak máte širšie chodidlo, voľte topánky s otvorom na prsty v tvare U. Uzavreté tanečné topánky sú vhodné pre normálne chodidlo, širšie chodidlo ešte viac opticky zväčšia. Ak máte nižší nárt, voľné topánky, ktoré majú remienkový predel v časti pod nártom. Pokiaľ máte atypické úzke chodidlo alebo naopak široké, je vhodné dať si vyrobiť tanečné topánky na mieru, kľudne mi o svojom chodidle napíšte na info@ucitelkatanca.sk.

Vyberáme správnu veľkosť

Tanečné topánky majú ohybnú podrážku, a teda by mali prsty byť čím bližšie ku koncu podrážky, aby ste o ňu pri tancovaní nezakopávali. Vždy sa riaďte veľkostnými tabuľkami, avšak chodidlo si odmerajte postavením sa na pravítko. Ak si chodidlo meriate obkreslením, môže vzniknúť až 1cm odchýlka, čo pri tanečných topánkach predstavuje 2 veľkosti. Sú dámy, ktoré majú s veľkosťou problém, pretože majú krátke a široké chodidlo alebo naopak dlhé a úzke. Tu je už potrebná konzultácia, dôkladné meranie a Vaše tanečné topánky vyrobíme presne podľa vašich rozmerov.

Príďte si tanečné topánky vyskúšať

Klientkam, ktoré sa rozhodnú pre tanečné topánky Michaela WITTNER sa snažím vždy čo najlepšie poradiť na diaľku, ale osobný kontakt je na nezaplatenie. Často odchádzajú zákazníčky s úplne iným strihom a farbou, než akú by si objednali online a sú nadšené. Tešíme sa na každú skúšku tanečných topánok osobne. Stretli sme sa zo zákazníčkami, ktoré neváhali pricestovať na osobnú skúšku naozaj z rôznych kútov Slovenska. Veľmi si vážime tiež naše zákazníčky, ktoré pricestovali z Čiech alebo Maďarska.

Som rada, ak som vám pomohla a poradila týmto článok s výberom vhodných tanečných topánok práve pre vaše potreby a chodidlá. V prípade ďalších otázok alebo osobnej skúšky topánok ma neváhajte kontaktovať.

Teším sa na Vás a ďakujem za každú objednávku tanečných topánok Michaela WITTNER.