Pieseň na rodičovský tanec: Pomáham s výberom

Tanec s rodičmi má na tradičných slovenských svadbách určite svoje miesto aj tomto roku. Doprajte svojim rodičom túto peknú dojímavú chvíľu aj cez pieseň na rodičovský tanec, kedy vás, svoje dcéry a synov, vydajú do novej etapy života a vy máte zároveň možnosť im vhodnou piesňou povedať to, na čo by ste možno slová hľadali inak ťažko. V tomto článku radím, ktoré piesne sú vhodné pre rodičovský tanec a majú nádych súčasnosti. 

DOJÍMAVÁ: Karel Gott & Charlotte Ella Gottová - Srdce nehasnou

Naozaj krásna pieseň v podaní Karla Gotta a jeho dcéry Charlotte Elly so silným textom o nezlomnej láske a ochrane, akú vie dať len rodič svojmu dieťaťu. Pieseň "Srdce nehasnou" sa už nejeden raz objavila na našich svadbách a ja jej určite dávam svoje ÁNO aj po tanečnej stránke. Viete si na ňu s rodičmi zatancovať rýchlosťou príjemný valčík.

VYZNANIE: Iconico & FS Zemplín - Korene

"Mama, Otec, za všetko vám Ďakujeme, že v žilách mám Vaše korene. A krv, čo vo mne drieme, je korením tejto zeme.." Nádherné slová vyjadrujúce obrovskú vďaku za to, že sme a že sme na tejto Zemi práve ako nasledovatelia našich rodičov. Pieseň Korene si získala svoju obľubu prakticky okamžite, síce tancovať na ňu je podľa mňa celkom rytmicky náročné. Neľakajte sa však! Vaši rodičia mierne rytmický prešľap odpustia, keď sa započúvajú do tých hlbokých slov.

ORIGINÁLNA: Monika Ližbetin - Poďakovanie rodičom

Príjemný, priam anjelský hlas speváčky Moniky Ližbetin v tejto piesni nesie celkom iný nádych. Monika poňala poďakovanie rodičom textovo pekne a rytmicky veľmi zaujímavo. Ak patríte medzi páry, ktoré sú skôr za tanec "prešľapovanie z nohy na nohu", toto sa vám bude páčiť.

PRE OBOCH: Kollárovci - Mamička, Tatíčku

Z tejto piesne som mala najprv dojem, že sa zapíše do tradícií na slovenských svadbách ako pieseň na rodičovský tanec okamžite. Úžasný text adresovaný aj mame aj otcovi, zvučný hlas. Všetko by bolo tip top, až kým som na túto pieseň neskúsila tancovať. Prosím vás Kollárovci, prečo ste tejto piesni nedali lepší tanečný rytmus???

ĽUDOVÁ: Kandráčovci - Včielka

"Včielku" odporúčam už niekoľko rokov hlavne párom, ktorým na svadbe bude chýbať niektorý z rodičov. Je tiež vhodná a pre menej sentimentálne duše, prípadne pre rodičov, ktorí pri tanci so svojim dieťaťom nechcú plakať. Včielka v texte tejto piesne vyobrazuje dieťa, ktoré sa púšťa do sveta z bezpečného úľa. Navyše, plusom je, že ide o klasický ľudový valčík s pravidelným valčíkovým rytmom. Tanec vám na ňu určite pôjde výborne.

Patríte k párom, ktoré budú so svojimi rodičmi tancovať na svojej svadbe vôbec prvýkrát v živote?

Ak si chcete tento tanec užiť, neváhajte prísť na hodiny tanca pred svadbou. Niektoré páry si naplánujú jednu/ dve hodiny aj za účasti svojich rodičov. Pamätajte, že nie vždy vás rodičia povedú pri tanci bez problémov. Čo ak z toho majú tiež ťažký spánok?

Rezervujte si hodiny rodičovského tanca a strávte zábavné tanečné chvíle počas svadobných príprav s vašimi rodičmi aj s nastávajúcimi svokrovcami. Urobte z rodičovského tanca peknú svadobnú spomienku.

TIP: Dámy, zvoľte si na tanec pohodlné tanečné topánku Michaela WITTNER a užite si svadbu bez bolesti nôh až do rána