Výška podpätku: tanečné topánky ideálne pre vás

Podpätky môžeme považovať za istý základ módy. Dodávajú postave pri pohybe eleganciu, sofistikovaný a príťažlivý vzhľad. Správne zvolená výška podpätkov zaistí, že vaše tanečné topánky budú pri nosení pre vás ideálne. A keďže práve na vhodnú výšku podpätku dostávam veľmi veľa otázok pri výbere tanečných topánok, pripravila som sprievodcu výškami podpätkov na tanečných topánkach značky Michaela WITTNER.

"Nie 7.5 ako 7.5"

Pri rozhodovaní sa o výške podpätku je vždy potrebné vedieť, či ide o výšku podpätku po vonkajšom alebo vnútornom uhle. Pri našich tanečných topánkach vždy uvádzame vonkajšiu výšku podpätku, teda výšku pri päte. Vnútorná výška je vždy spravidla o niečo nižšia. Tu rozoznávame pocitovú výšku, lepšie povedanú vnútornú výšku podpätku.

Výška podpätku 5cm - kubánska kocka

Ide o skutočne nízky a vizuálne naozaj nenápadný podpätok. Vnútorná výška podpätku je len 2.5cm. Túto výšku odporúčame ženám, ktoré sú po operácii nôh a starším dámam, či dámam s plochými nohami. Tiež je táto výška jasnou voľbou vysokých dám, ktoré už akýkoľvek centimeter navyše v spoločnosti alebo voči svojmu partnerovi nechcú prijať.

Výška podpätku 6cm - nižší ale pohodlný

Výška 6cm je voľbou žien, ktoré sú plnoštíhle, resp. nechcú úplne najnižší podpätok ale zas v bežnom živote nie sú zvyknuté na podpätky. Vnútorná výška podpätku je 3.5cm. Podpätok má pri tejto výšku už tiež celkom pekný tvar.

Výška podpätku 7,5cm - zlatá stredná cesta

Práve výšku 7.5cm nájdete pri našich tanečných topánkach, ktoré máme bežne na sklade. Túto výšku považujem nie len ja ale tiež veľa tanečníčok ako zlatú strednú cestu. Podpätok 7.5cm má vo vnútornom uhle výšku 5cm. Tvar podpätku je na konci mierne rozšírený. Práve túto výšku odporúčam tiež, ak si kupujete svoje prvé tanečné topánky.

Výška podpätku 9cm - reprezentatívny

Táto výška je už citeľná, avšak stále veľmi príjemná. Vašu postavu pozdvihne a v spoločnosti, na tanečnom parkete, alebo na pódiu sa budete skutočne cítiť výnimočná. Podpätok 9cm volím, ak idem vystupovať, alebo ak idem na špeciálnu udalosť. Nakoľko sama meriam len 160cm, 9cm podpätky na tanečných topánkach mi vždy pomôžu cítiť sa krásne a výraznejšie v dave mojich študentov. Tento podpätok má vo vnútornom uhle výšku 6.5cm. Túto výšku odporúčam tiež pre dámy, ktoré majú chodilo v oblasti päty výraznejšie krojené.

Výška podpätku 10cm - tanečné topánky pre odvážne

Milujete podpätky? Tento podpätok postavu naozaj pozdvihne a budete sa cítiť špeciálne. Pozor ale na tvar podpätku a stabilitu. Pri podpätku 10cm je už tvar krojený do postupného zúženia smerom nadol, je podobný ihličkám. Na tento podpätok si trúfnite, len ak aj v bežnom živote nosíte podpätky a viete v nich udržať stabilitu. Podpätok 10cm má vo svojom vnútornom uhle výšku 7.5cm.

Každé tanečné topánky, ktoré nájdete v našej ponuke, vám vieme vyhotoviť s rôznou výškou podpätku na zákazku bez príplatku. Verím, že vám tento článok pomohol pri rozhodovaní o tanečných topánkach. Tešíme sa všetky objednávky a vynasnažíme sa o 100% spokojnosť tiež bezplatným poradenstvom. 

Prajem krásne tancovanie, dámy ♥

Michaela WITTNER