Michaela WITTNER: “Tanec a tanečná móda idú ruka v ruke.”

Poznáte ma ako učiteľku tanca, stretávame sa na tanečných hodinách. My tanečníci máme proste radi obdiv, nebojíme sa obliecť si niečo, v čom zažiarime. Vždy je veľmi príjemné, keď mi na hodine tanca pochválite moje tanečné topánky alebo tanečné oblečenie. Preto som sa rozhodla spojiť moju prácu, prácu učiteľky tanca s módou pre tanečníkov. Rada doprajem tento úžasný pocit obdivu aj vám. 

Poznáte to. Blíži sa hodina tanca, možno prvá v živote a vy jednoducho neviete, čo si máte obliecť. Keď sa balíte na hodiny tanca na poslednú chvíľu, zvyčajne schmatnete to, čo prvé vytiahnete zo skrine. Na tanečnom kurze sa potom necítite vo svojej koži a viete, že by ste vedeli vyzerať aj lepšie. Poznáte tie otázky, ktoré sa okamžite vyroja v hlave: "Rifle? Či kraťasy? Alebo si vziať sukňu? V čom sa budem cítiť lepšie? Botasky? Lodičky? Ako prídu ostatné dievčatá? Nebudem vytŕčať z davu, pretože budem vyzerať zle? Čo ak si vezmem niečo, čo sa ako oblečenie na hodiny tanca vôbec nehodí?"

Často sa ma (hlavne ženy) pred prvým tréningom tanca pýtajú, čo si majú doniesť. Čo si majú obuť, čo si majú obliecť. Moja rada je vždy: "Príď tak, aby si sa cítila príjemne, krásne a príťažlivo". Tak príde ale dilema. Kde zohnať kvalitné tanečné topánky, alebo vhodné tanečné oblečenie?

Vhodná obuv na tanečnú hodinu je podľa mňa úplný základ

Ak idete na prvý tanečný tréning, čistými bielymi teniskami nič nepokazíte, avšak tancovať v správnych topánkach na tanec má svoje čaro. Ženská postava vyzerá krajšie, cítite sa ženskejšie, inak ako keď celý deň beháte v práci v športovej obuvi, alebo v nepohodlných lodičkách. Tanečné topánky majú zmysel aj pre svoju jedinečnú konštrukciu. Niektoré tenisky majú dokonalé brzdenie pohybu, čo je na tanečnej skôr nežiaduce. Špeciálne upravená podrážka na tanečných topánkach zabezpečí jednoduché prevedenie každej tanečnej otočky. Podpätky sú navyše priateľské ku každej podlahe, nakoľko na nej nerobia ryhy. Niekedy platilo akési nepísané pravidlo, že tanečné topánky majú byť bronzovej farby u žien a čierne u mužov. Ja som veľmi rada, že vám dnes môžem predstaviť moderné profesionálne tanečné topánky Michaela WITTNER, ktoré sú nie len pohodlné, ale tiež krásne a rozmanité. Od jesene 2022 v mojom portfóliu nájdete aj tanečné topánky pre mužov.

V eshope učiteľkatanca.sk nájdu ženy svoje tanečné topánky, či už hľadajú pohodné topánky na svadbu, vhodné tanečné topánky na ples, alebo tanečné topánky na hodiny tanca. Stačí si len vybrať.

Nie sú to len tanečné topánky, ktoré vytvoria dychberúci outfit na tanečnom parkete

Vhodne zvolené oblečenie na tanečné hodiny sa stane tým, vďaka čomu sa budete ešte viac tešiť na ďalší tanečný tréning. Ženská postava vyzerá krásne v sukniach, ktoré vejú v tanečnom rytme s tanečnicou. Preto odporúčam na hodiny tanca ľahučké šifónové sukne v mini dĺžke alebo v midi dĺžke. Šifón je ale vhodný materiál tiež pre široké tanečné nohavice, nakoľko niektoré ženy sú skôr naklonené nohaviciam ako sukniam.

Veľa žien sa veľmi dobre cíti na tanečnom tréningu skôr v nohaviciach. Ja odporúčam voliť na tanečnú hodinu legíny. Legíny sa na scéne držia už nejaké to obdobie. Nie sú však legíny ako legíny. Správny strih legín by mal postave pomôcť vyniknúť, skryť, to, čo skryť treba, podčiarknuť to, čo má byť podčiarknuté. Aj ja mám veľmi rada legíny na hodinách tanca. Pružné, tvarujúce, vzdušné. Preto som do mojej ponuky zaradila špeciálne upravené legíny s tvarujúcim efektom, vďaka čomu budú ženské krivky skutočne ženské. Okrem toho sú legíny vyrobené z materiálu, v ktorom sa zbytočne nebudete potiť a prispôsobí sa svojou elasticitou každému pohybu.

Určite je vhodné ísť na každé tancovanie správne pripravená. Nie len krokmi, ale tiež svojou vizážou. Pomôže to vášmu sebavedomiu. "Neberte topánky na tanec, či tanečné oblečenie na ľahkú váhu," takto znie moja rada. Investujte do kvalitných pohodlných topánok aj tanečného oblečenia a každý váš pohyb bude taký, ako má byť. Skvelý, príjemný, úžasný; verte mi, TEN pocit obdivu stojí za to.

Prajem príjemné tancovanie, Vaša učiteľka tanca Michaela WITTNER ♥