Choď si pre úspech: Oblečenie na prvú hodinu tanca

Ak vás čaká úplne prvá hodina tanca v živote, isto cítite to vzrušenie, očakávanie, dychtivosť učiť sa nové pohyby, tance, rytmy. Pretože možno rozmýšľate aké oblečenie na hodinu tanca zvoliť, pripravila som jednoduchého sprievodcu pri balení. Či je to prvý kurz tanca v živote, alebo sa na tanečnú vraciate po dlhšej prestávke, vhodným oblečením viete dosiahnuť úspech a príjemný zážitok hneď od prvej chvíle. V tomto článku vám zhrniem, čo by ste mali zohľadniť pri balení sa na svoju prvú hodinu tanca, aby ste sa cítili pohodlhe, sebavedomo a pripravene. 

Stavte na pohodlie

Vždy voľte maximálnu pohodlnosť. Pretože sa budete hýbať rôznymi spôsobmi, oblečenie na hodinu tanca vám má umožniť ľahký pohyb bez strachu z blamáže. Odporúčam preto ľahké nohavice, alebo tanečnú sukňu. Ak obľubujete priliehavé odevy, voľte legíny. Vypasované oblečenie si vezmite, len ak sa v ňom cítite príjemne aj v bežnom živote. Môžete si vziať tiež športové šortky a pohodlné tričko. Avšak si na hodinu neberte príliš voľné over size oblečenie ako extrémne dlhé nohavice, o ktoré by ste mohli zavadiť počas tancovania.

Tanečné topánky na kurz tanca

Ak ste športový typ, radím vziať si tenisky, vždy s čistou nefarbiacou podrážkou. Vyhýbajte sa topánkam na platformách, balerínkam, vychádzkovým sandálkam či lodičkám. Chodidlo máte mať počas tancovania fixované. Ak sa chcete tancu oddať naplno hneď od začiatku, investujte do profesionálnych tanečných topánok. Vďaka špeciálne navhnutým tanečným topánkam budete mať príjemnú každú hodinu tanca. Dámam radím podpätok na začiatku stredne vysoký, odporúčam maximálne 7,5cm.

Upravte si vhodne vlasy

Svoje vlasy upnite tak, aby ste ich nemali počas tanca v tvári. Ak sa chystáte na párový kurz tanca, odporúčam zopnúť vlasy do drdola gumičkou, pretože chcete aby sa počas tancovania cítil komfortne aj váš tanečný partner.

Šperky nechajte doma

Vyhýbajte sa na hodinách tanca visiacim náušniciam, dlhým náhrdelníkom, hodinkám, náramkom. Počas fyzických aktivít, kam radíme tiež tanec, môžu byť inak krásne šperky skôr na príťaž. Môžu spôsobiť zatrhnutie na látke, či škriabance na tele vás alebo vášho partnera.

Pamätajte na vodu 

Tanec radíme medzi kardio cvičenia. Rátajte s tým, že sa počas hodiny zapotíte a vysmädnete. Prineste si určite fľašu s čistou vodu, ktorá vás príjemne osvieži. V letných mesiacoch si prineste na tanečnú malý uteráčik.

Opýtajte sa svojho trénera na kódex obliekania

Čoraz populárnejšie máme na hodinách tanca rôzne dress-cody. Ide o vizuálne zladenie sa v tanečnej skupine, čo dodáme na hodine tancovaniu punc jednotnosti a estetiky. Dodržiavaním nastavených pravidiel obliekania vyjadríte rešpekt k tanečnému inštruktorovi aj k umeleckej forme tanca. Skôr sa včleníte do skupiny a budete sa cítiť na hodine ako jej súčasť.

Čomu sa na hodine tanca vyhnúť

V tanečných sálach zvyčajne nemáme klimatizáciu. Počas chladnejších mesiacov si vezmite ľahučkú mikinu, ktorú viete po zahriatí rozcvičkou jednoducho vyzliecť. Vždy voľte na hodiny tanca priedušné oblečenie. Odporúčam materiály ako bavlna, lykra, šifón. Džínsy voľte len výnimočne.

Záverečné odporúčania od učiteľky tanca

Vaša prvá hodina tanca je príležitostou začať so skúmaním nového krásneho sveta pohybu. Sebavyjadrenie, ladnosť a váš potenciál môžete vhodným oblečením posilniť a z hodiny budete odchádzať oddýchnutá a plná energie. Vaše oblečenie na hodinu tanca vás má tešiť, máte sa v ňom cítiť krásne a spokojne.

Prajem vám, nech je váš tanečný zážitok úžasný a nech sa vám podarí roztancovať svoje telo a srdce od prvého momentu tanečnej hodiny! 

Vaša učiteľka tanca Michaela WITTNER