Škola hudby a tanca online – vyznaj sa ako profík

Za svoju prax učiteľky tanca som sa nespočetne veľakrát stretla s otázkami:

„Ako budem vedieť, že na toto sa tancuje valčík a na toto salsa? To mi niekto povie?“

„Čo to znamená vyznať sa v hudbe?“

„Chodil som na venček (alebo na iný kurz tanca). Ale tam nám vždy len pustili hudbu a tancovali sme. Na parkete som bol už ale sám stratený.“

Ako vnímajú hudbu tanečníci

My, tanečníci, počujeme hudbu a okamžite sa zapne v našich ušiach akýsi senzor, ktorý nám povie, na akú pieseň máme ako tancovať. Túto schopnosť sme nadobudli rokmi tanečnej praxe. Je to presne to isté, ako keď ochutnáte soľ, a viete, že je to soľ a nie cukor alebo škorica.. A tak isto je to aj keď my, tanečníci počujeme pieseň a vieme, že toto je tango, toto je samba, toto je čardáš, a pod. Naučili sme sa rozoznávať hudbu časom, počúvaním, získavaním informácií od našich učiteľov. Mojich žiakov sa snažím naučiť tancovať so všetkým, čo k tomu patrí. Preto sa na tanečnom tréningu snažím urobiť aj rýchlu hodinu teórie tanca a hudby, ktorý sa učíme. Považujem to za dôležité. Zastávam názor – to čo sa učíme na hodinách tanca musia vedieť moji zverenci použiť v praxi na tanečnom parkete. Inak sú tieto hodiny zbytočné.

Škola hudby a tanca online

Dovolím si tvrdiť, že vychovávam tanečníkov, ktorí si budú vedieť spájať súvislosti a možno aj trošku zažiariť a vytŕčať z davu. Považujem za veľmi dôležité, aby tanec moji žiaci vnímali ako celok. Celok, ktorý pozostáva z pocitov, krokov a hudby. Veľmi sa teším, ak moji žiaci vedia postupne koľko druhov bachaty, alebo salsy existuje a vedia na to reagovať s istotou aj tanečne. Mám radosť, ak sa naučíme, aký je rozdiel medzi figúrami v modernom tanci a viedenskom valčíku.. Preto som sa rozhodla, že zostavím akúsi príručku tanečnej teórie s názvom "Škola hudby a tanca". Bude obsahovať stručný prehľad histórie rôznych tancov a playlisty zostavené z mojich najobľúbenejších piesní, ktoré si môžete vypočuť a zatancovať si na ne kedykoľvek. Dostanú sa vám takto tanečné štýly hudobne viac do uší. Tieto playlisty nájdete aj na mojom YouTube kanály, ktorý pre vás pravidelne aktualizujem a dopĺňam, takže ho môžete odoberať (kliknutím na ODOBERAŤ)

Toto sú odkazy na jednotlivé tanečné štýly, o ktorých sa môžete dozvedieť skutočne zaujímavé informácie:

Bachata sensual

Bachata dominicana

Cha - cha

Merengue

Salsa

Samba

Semba

Slovenský ľudový valčík

Tango

Viedenský valčík

 

Budem sa veľmi tešiť, ak sa následne prihlásite na hodiny tanca, na ktorých vás naučím zvolený tanec tancovať..

Michaela WITTNER, Vaša učiteľka tanca ❤️